$
חדשות טכנולוגיה

Grand Theft Auto 5: בשביל השוד הבא אנחנו חייבים F16

קליפ הדגמה חדש שחשפה חברת Rockstar North חושף משחקיות חדשה לגמרי בכותר הבא בסדרת המשחקים הפופולרית. בין השאר, תוכלו לשלוט בשלוש דמויות בו זמנית, להטיס מטוסי קרב, לסחור בבורסה ואפילו לתכנן מעשי שוד ביחד עם שחקנים אחרים

הראל עילם 11:4810.07.13
המשחק החדש והמבוקש בסדרת הפעולה המצליחה Grand Theft Auto יכלול משחקיות טקטית יותר שתאפשר לכמה דמויות לעבוד ביחד, וכן משחקיות מקוונת מתקדמת ומתוחכמת במיוחד.

חברת המשחקים Rockstar North חשפה את Grand Theft Auto 5 לפני כשנתיים, אבל מעט מאוד פרטים היו ידועים עד כה על המשחקיות עצמה. אמש (ג'), החברה שחררה סרטון שמתמקד בשינויים למשחקיות - שהם לא מעטים לעומת המשחקים הקודמים בסדרה. עד כה, הסרטונים הראו בעיקר את השיפורים בגרפיקה ואת לוס אלמוס, הגרסה הבידיונית ללוס אנג'לס, שם מתרחש המשחק.

 

 

גם טנקים, גם טניס

 

בעוד שהיה ידוע כי המשחק החדש יכלול מספר דמויות ראשיות, לא היה ברור כיצד האלמנט הזה ישפיע על המשחקיות ועל העלילה. לפי הסרטון, ניתן לראות כי הדמויות יוכלו לפעול ביחד, כאשר השחקן יכול לשלוט ולתת הוראות לדמויות האחרות - בדומה למשחקי פעולה/טקטיקה כגון Mass Effect או Rainbow Six. לדוגמה, ניתן לקפוץ לדמות אחרת ולהורות לה לצלוף מרחוק באויבים שמאיימים על דמות אחרת, הנמצאת בחזית.

 

עבודה של צוות פושעים עבודה של צוות פושעים

 

בדומה למשחקים הקודמים, נראה כי GTA5 שומר על המבנה הקיים של קו עלילה ראשי, כאשר השחקן יכול לבחור להתקדם בו מתי שירצה. בזמן השוטטות, הוא יכול לקפוץ בין שלוש הדמויות, כאשר הדמויות האחרות יחזרו לחייהם הרגילים בזמן שהשחקן אינו שולט בהם. בדרך זו ניתן ללמוד יותר על החיים של מייקל, שודד בנקים לשעבר שחי כעת כפנסיונר, הפושע הצעיר פרנקלין והחוליגן טרוור.

 

רכיב חברתי רב משתתפים? מטוס עם שם משתמש עליו רכיב חברתי רב משתתפים? מטוס עם שם משתמש עליו

 

נראה גם כי קו העלילה הראשי, במסגרתו מבצעים ביחד שלושת הפושעים שורה של מעשי שוד מתוחכמים, מאפשר לשחקן לתכנן את הפשע מראש. בסרטון נראה כי השחקן יכול לבחור בין לבצע שוד אלים או שוד מתוחכם, ולא ברור כמה שליטה יהיה לשחקן על כל שוד.

 

מי בא לשדוד איתי בנק?

 

המשחק החדש כולל גם יותר דגש על כלי רכב אלטרנטיביים כגון מטוסים, מסוקים וסירות מירוץ, וגם יותר מיני משחקים, כגון טניס או סחר בבורסה. כל משחק בסדרה מוסיף עוד ועוד אלמנטים ומיני משחקים שאינם קשורים בשום דרך למשחק הראשי - ו-GTA5 אינו שונה. כעת, אבל, נראה כי יכול להיות שהוא יתקשר למצב רשת מעניין.

 

המשחקים האחרונים בסדרה כללו מצב מקוון והחברה כבר אמרה כי משחקיות הרשת תכלול אפשרות של ביצוע שוד משותף בידי כמה שחקנים ברשת. מאז, היא אמרה שהיא הרחיבה את המשחקיות באופן משמעותי. לפי מספר שניות האחרונות בסרטון, אפשר להסיק כי המשחקיות המקוונת כוללת גם מצב אונליין מתמשך, בדומה למשחקי רשת המוניים. האם GTA5 יהיה גם MMORPG שמאפשר לשחקנים לבנות את הפושע שלהם ולבצע פשעים יחד עם חבריהם בעולם קבוע ורציף? מה שבטוח, המצב המקוון יכלול גם מטוסים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x