$
הייטק והון סיכון

IBM קנתה את CSL הישראלית בכ-20 מיליון דולר

החברה מפתחת כלי וירטואליזציה לניהול חוות שרתים גדולות ועובדת עם IBM מזה שש שנים. "זוהי הוכחה שאפשר להקים סטארט-אפים מוצלחים ללא קרנות הון סיכון", אמר ל"כלכליסט" שרון חן, מנכ"ל החברה

אסף גלעד 18:3109.07.13

ענקית המחשוב IBM מבקשת להרחיב את היצע המוצרים שלה בתחום ניהול חוות השרתים, ורוכשת את החברה הישראלית CSL של היזמים שרון חן ואמיר גלזר. לפי ההערכה סכום הרכישה עומד על כ-20 מיליון דולר, סכום שיעבור כולו לשני היזמים שהשקיעו ב-CSL בסך הכל כמיליון דולר.

חברת CSL (או בשמה המלא, Computing Solutions Leadres) מתמחה בניהול וירטואלי של חוות שרתים גדולות במיוחד, בדרך כלל של אלפי שרתים. היא פיתחה ממשק גרפי המתחבר למערכת הווירטואליזציה של IBM ומסוגלת לסייע למנהל חוות השרתים לנהל את כל היבטי החווה - החל מניהול רשתות, דרך אחסון ועד ממשק מטא-דאטה שנותן תמונה כוללת לגבי החווה כולה.

 

חוות שרתים. הכלי של CSL מאפשר לנהל אותן דרך ממשק גרפי פשוט חוות שרתים. הכלי של CSL מאפשר לנהל אותן דרך ממשק גרפי פשוט צילום: shutterstock

 

CSL עובדת יחד עם IBM כבר שש שנים, אך בשלוש השנים האחרונות התחזק הקשר העסקי בין שתי החברות, ומערכותיה של CSL מותקנות בכעשרים אתרי שרתים בהם פעילה IBM.

 

אפשר להצליח גם בלי קרנות הון סיכון

 

"זוהי הוכחה שאפשר להקים סטארט-אפים מוצלחים ללא קרנות הון סיכון", אמר ל"כלכליסט" שרון חן, מנכ"ל החברה וממייסדיה שסירב להתייחס לפרטיה הפיננסיים של העסקה.

 

"אם היתה מעורבת כאן קרן, ייתכן והחברה היתה נמכרת בסכום גבוה יותר, אבל במשבר הכלכלי של שנת 2009 הייתי מקבל הוראה לקצץ בכח האדם שלי. באמצעות המימון האישי שלי ושל מנהל הפיתוח אמיר גלזר, קנינו שקט לשנים והצלחנו להקים חברה מצליחה מאפס".

 

החברה מעסיקה כיום בהרצליה 8 עובדים, יוצאי דיליגנ'ט שנרכשה על ידי IBM בעבר, יוצאי EMC, ממר"ם ו- 8200.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x