$
מכשירים ומדריכים

מוטורולה מתכננת טלפון בהתאמה אישית

מוטו X, הטלפון המסתורי המפותח על ידי גוגל ומוטורולה ואשר הוגדר על ידי אריק שמידט כ"אייפון קילר", יבנה באופן מקומי בארצות הברית ויאפשר ללקוחות לבחור את צבעי המכשיר, ולהוסיף חריטה ותמונת רקע

עומר כביר 13:5004.07.13

Moto X, הטלפון החכם העתידי, המסתורי והמסקרן מתוצרת מוטורולה מוביליטי של גוגל, יאפשר ללקוחות לבצע התאמה אישית של מראה המכשיר באמצעות בחירה בין צבעים שונים וחריטה – כך דיווחה אתמול רשת הטלוויזיה ABC, על סמך מקורות המקורבים לנושא.

 

זהו הסמארטפון הראשון שכל הליך תכננו ופיתוח התבצע אחרי שגוגל השלימה את רכישת מוטורולה מוביליטי באוגוסט 2011 תמורת 12.5 מיליארד דולר. מאז, מספר בכירים בחברה רמזו שמדובר במוצר מהפכני ו"אייפון קילר", והביעו אכזבה מקו המוצרים הנוכחי של מוטורולה. על הפרויקט ממונה הישראלי ליאור רון.

 

 

ליאור רון, הישראלי המוביל את הפיתוח של מוטורולה X ליאור רון, הישראלי המוביל את הפיתוח של מוטורולה X

 

הדיווח התפרסם יממה לאחר שמוטורולה מוביליטי פרסמה פרסומת טיזר למכשיר בשלושת העיתונים הגדולים בארה”ב – USA Today, ניו יורק טיימס ו-וול סטריט ג'ורנל. זוהי הפרסומת הרשמית הראשונה למכשיר, שאפילו אינה כוללת את השם הרשמי. הפרסומת לא הציגה פרטים כלשהם על מראהו או על החומרה, אך מבטיחה כי יהיה זה הטלפון החכםהראשון שלקוחות יוכלו לעצב בעצמם, וכן שהמכשיר ייוצר בארה"ב לחלוטין - בדומה לנקסוס Q של גוגל.

 

צבעים וחיישנים

 

לפי ABC, המכשיר יורכב במפעל ענק בבעלות גוגל בפורת' וורת', טקסס, שיאפשר לחברה לספק ללקוחות מכשיר בהתאמה אישית בתוך ימים ספורים מרגע ההזמנה. העיצוב יתבצע דרך אתר שיאפשר לבחור עד שני צבעים לכל מכשיר – צבע אחד לגב וצבע אחד לצדדים ולמעטפת. בנוסף, משתמשים גם יוכלו לחרוט הודעה אישית על גב המכשיר ולהעלות תמונה שתשמש כבחירת המחדל של תמונת הרקע של הסמארטפון. הטלפון, המכונה "מוטו X" או "מוטורולה X", יריץ את גרסה 4.2.2 של אנדרואיד ובימים אלו הוא נבדק על ידי ספקיות הסלולר הגדולות בארה"ב.

 

הטלפון גם צפוי להיות חמוש במגוון חיישנים ויכולות שליטה מתקדמות, שחלקן גם נמצאות בגלקסי S4 מבית סמסונג - כמו יכולת להפעיל את הטלפון בזמן נהיגה על ידי פקודה קולית או על ידי נפנוף היד לפני המצלמה הקדמית.

 

בתגובה לפניית הרשת התייחסו במוטורולה מוביליטי רק להיבטים של ייצור המכשיר באופן מקומי: “כן, אנחנו מייצרים את הטלפונים בארה"ב. עשינו את זה בגלל מהירות הגישה למשתמשי קצה. זה פותח כמה אפשרויות ממש מגניבות". כן נמסר כי עד אוגוסט צפוי המפעל בטקסס, הפרוס על פני 46 אלף מ"ר בנוי, להעסיק יותר מ-2,200 עובדים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x