$
הייטק והון סיכון

סמסונג רכשה את בוקסי בעשרות מיליוני דולרים

ענקית האלקטרוניקה הקוריאנית תמשיך להעסיק את כל 45 עובדי החברה, לרבות מייסדה אבנר רונן. סכום הרכישה עומד על פחות מ-30 מיליון דולר ואינו מכסה את ההשקעה בחברת הסטרימרים

מאיר אורבך 16:5203.07.13

הקץ לשמועות: החברה שרוכשת את בוקסי היא סמסונג העולמית, כך נודע ל"כלכליסט". החברה ניסתה בחודשים האחרונים לגייס סכום משמעותי שיאפשר לה להתניע את פעילותה העסקית. בחינה מעמיקה של המצב הובילה את מנהלי בוקסי לבחור באפיק של מכירת החברה.

ל"כלכליסט" נודע שסמסונג תמשיך להעסיק את כל עובדי החברה, לרבות מייסדה אבנר רונן. זו הרכישה השניה של סמסונג בישראל לאחר שב-2006 רכשה את טראנסצ'יפ.

 

הסטרימר החכם של בוקסי הסטרימר החכם של בוקסי צילום: אוראל כהן

 

לפי הערכות, שווי העסקה נמוך יחסית ואינו מכסה את הכסף שהושקע בחברה של כ-30 מיליון דולר. בוקסי הוקמה בישראל ב-2007 בידי תום סלע, יובל טל, רועי וולקן, עידן כהן ואבנר רונן, המשמש כמנכ"ל החברה. בתוך זמן קצר הועתקה החברה לניו יורק, כאשר היא משמרת מרכז פיתוח קטן בתל אביב, תחילה ברחוב הארבעה, וכיום במגדלי עזריאלי.

 

מאז 2007 גייסה החברה קרוב ל-30 מיליון דולר, בעיקר מקרנות אמריקאיות כגון ספארק קפיטל, יוניון סקוור וג'נרל קטליסט. בשנת 2011 הצטרפה הקרן הישראלית פיטנגו להובלת סבב ההשקעות האחרון בחברה, שעמד על 16.5 מיליון דולר. לפי ההערכה השקיעה פיטנגו 4-5 מיליון דולר, במשותף עם סופטבנק היפנית. החברה מעסיקה כיום 45 עובדים, מחציתם במרכז המו"פ במגדלי עזריאלי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x