$
חדשות טכנולוגיה

לראשונה: הרשויות בארה"ב החרימו ביטקוין ממשתמש

הסיבה להחרמה היתה ניסיון לרכישת סמים במטבע הווירטואלי. עדיין לא ידוע כיצד בוצעה ההחרמה טכנית - אם בעזרת פריצה למחשב המשתמש או דרך אתר מזויף

ניצן סדן 10:2728.06.13

הרשות למלחמה בסמים בארה"ב (DEA), עצרה אדם בדרום קרולינה אשר ניסה לרכוש סמים במטבע הווירטואלי והחרימה מידיו 11.02 ביטקוין, סכום ששווה כ-815 דולר. בעבר כבר בוצעה החרמת רווחים שמקורם בביטקוין - אך לא של המטבע עצמו.

ה-DEA ביצעה את המעצר בתחילת השבוע ופרסמה זאת אמש (ה') בהודעה באתרה. הממשלה לא מתייחסת בדרך כלל למטבע הווירטואלי עצמו ואין בכוחה להפעיל עליו רגולציה, אולם המהלך מהווה שינוי מגמה במדיניות הנוגעת לביטקוין.

 

לא ברור כיצד הוחרם הסכום, בהיותו וירטואלי. ביטקוין לא ברור כיצד הוחרם הסכום, בהיותו וירטואלי. ביטקוין צילום: flickr/zcopley

 

ה-Daily Dot דיווח כי לא ידוע כיצד בדיוק הצליחה הרשות לשים את ידה על העבריין ושכלל לא ברור איזה סם ניסה לרכוש - או כיצד בדיוק הוחרם הסכום. זאת, משום שמטבע וירטואלי הוא לא יותר מייצוג ספרתי על שרתים, אשר לממשלת ארה"ב אין גישה אליהם. להערכת מומחים למטבע הווירטואלי, ככל הנראה שסוכני ה-DEA הצליחו לחדור למחשב לא ממוגן בו השתמש העבריין ולהעביר את הסכום אליהם, או שהוציאו לפועל מבצע עוקץ, במסגרתו הועלה אתר דמה שמאפשר לבצע רכישות בביטקוין - בדומה לאיך שמתבצע בשוק השחור. במקרה זה, העבריין פשוט העביר את המטבע לשרתיהם ביוזמתו.

 

ממשלת ארה"ב פעלה בעבר נגד בורסת Mt. Gox, הגדולה ביותר שסוחרת בביטקוין, בשל הפרה של חוקי העברת הכספים במדינה. הבורסה, מצידה, זוכה לצמיחה במספר המשתמשים האמריקאים והסוחרים בדולרים, בשיעור כזה שחייב אותה להודיע בתחילת השבוע על הקפאת עסקאות דולריות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x