$
אפליקציות

בלקברי מציעה את התוכנות המוצפנות שלה גם לאנדרואיד ולאייפון

החברה הקנדית תאפשר להתקין על מכשירי המתחרים את חבילת התוכנות הארגוניות שלה, לרבות דפדפן אינטרה-נט מאובטח, תוכנת מסנג'ר מוצפנת וכלים אחרים לתאגידים. האם עתידה של בלקברי טמון בתחום התוכנה?

הראל עילם 19:1425.06.13
בעוד נתח השוק שלה בתחום הטלפונים החכמים ממשיך להצטמצם, בלקברי הקנדית פותחת את דלתותיה ומציעה את הטכנולוגיה שלה גם למערכות ההפעלה המתחרות -אנדרואיד ו-iOS. כך עולה ממסיבת עיתונאים שהחברה ערכה הבוקר (ג') במשרדיה בטורונטו, בה נחשף המוצר החדש שלה - פלטפורמת Secure Work Space.

בלקברי תמיד התגאתה ברמת אבטחה גבוהה ובתאימות מערכות ההפעלה שלה לסביבת העבודה המשרדית, במיוחד לארגונים גדולים. החברה מציעה מגוון של שירותים ופלטפורמות לארגונים, ביניהם ניהול צי מכשירים, תקשורת מאובטחת ובקרה מרחוק על גישה למידע. בעוד שחלק מהפלטפורמות האלו כבר תמכו באנדרואיד ו-iOS, החברה כעת מביאה את כל יכולות BB10, מערכת ההפעלה האחרונה שלה, למכשירי המתחרים.

 

מכשיר ה-Z10 של בלקברי מכשיר ה-Z10 של בלקברי

 

בין השאר, מדובר ביכולת של בלקברי OS ליצור פרופיל עבודה נפרד למשתמשים ולאפשר תקשורת מיילים והודעות מיידיות מוצפנות ברמה גבוהה במיוחד.

 

להלביש את הסמארטפון בחליפת עסקים

 

משתמשי BB10 יכולים להתחבר לתת-חשבון נפרד, או "מצב עסקי", שרק דרכו יש להם גישה למידע של החברה, למערכת ההודעות והמיילים הפנימית וכן לקשת רחבה של אפליקציות עסקיות. היכולת הזאת תורגמה למסך בית חדש לאנדרואיד עם חבילת אפליקציות, או לאפליקציה מתוחכמת ב-iOS הכוללת לא מעט מיני-אפליקציות שמשולבות בתוכה.

 

תכונת שיקוף המסכים המאובטחת של יישום הבלקברי מסנג'ר תכונת שיקוף המסכים המאובטחת של יישום הבלקברי מסנג'ר

 

דרך האפליקציה או מסך הבית, משתמשים יוכלו להעביר הודעות ומיילים מוצפנים, לגשת ליומן העבודה שלהם, למסמכי העבודה, רשימת אנשי קשר ועוד - בנוסף לדפדפן אינטרה-נט מאובטח. משתמשים גם יוכלו לגשת לאפליקציות יחודיות לארגון או אפליקציות ניהול בהן הוא משתמש. מחלקת ה-IT גם תוכל לנעול מרחוק מכשירים או למדר את הגישה להם למידע מסוים, ומשתמשים לא יוכלו להעביר מידע מהמחיצה המאובטחת והנפרדת החוצה.

 

כל המידע מנוהל על ידי תוכנת בק-אנד של החברה, Enterprise Service 10. בלקברי מכרה עד כה כ-18 אלף שרתים לחברות ענק מסביב לעולם, ביניהן 60% מכל חברות פורצ'ן 500.

 

ההתמקדות בתוכנה תוכל להציל את החברה

 

בלקברי השיקה השנה שלושה טלפונים חכמים המריצים את מערכת ההפעלה, ולמרות שהם זכו לביקורות חיוביות יחסית והראו שיפור קל במכירות, הדבר אינו מספיק על מנת לשנות את סיכוייה ארוכי הטווח של החברה, או לאפשר לה לחזור למעמד מוביל בשוק. דיוויד סמית', ראש מחלקת המוצרים התאגידיים בחברה, אמר: "התוכנה שלנו מאפשרת ללקוחות לראות ולנהל את כל המכשירים שיש על הרשת שלהם".

 

בעוד שקשה להגיד שנראה כי בלקברי הפנימה כי עליה לוותר על שוק החומרה על מנת להתמקד בתוכנה – דבר שאנליסטים ומומחים רבים אומרים שעליה לעשות מזה תקופה ארוכה - אין ספק כי תמיכה מלאה במערכות ההפעלה האחרות תוכל להוות ראש גשר למהלך שכזה ולהיות מקור רווח חשוב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x