$
חדשות טכנולוגיה

בורסת הביטקוין הגדולה בעולם הקפיאה עסקאות דולריות

Mt. Gox הודיעה כי לא תאפשר משיכות, העברות או החלפות כספים בדולרים אמריקאיים בשבועיים הקרובים. זאת, בשל זינוק שחל בהיקף העסקאות אשר לא מאפשר לחברה לעמוד בהתחיבויותיה למשקיעים

הראל עילם 12:0623.06.13
בורסת הביטקוין הגדולה בעולם, Mt. Gox, הודיעה במהלך סוף השבוע שהיא עוצרת את כל המשיכות, העברות הכספים והחלפות הכספים שיעשו בדולרים אמריקאיים. ההקפאה צפויה להמשך לפחות כשבועיים.

Mt. Gox, הממוקמת בטוקיו, שולטת לפי ההערכות של 70% משוק הביטקוין. היא מאפשרת למשתמשים לבצע סחר כספים, בין מטבעות ממשלתיים כגון דולרים אמריקאיים ויורו, ובין המטבע הווירטואלי המבוזר, ביטקוין. אבל כעת, החברה מודיעה כי היא לא מאפשרת יותר למשתמשים להחליף ביטקוין בדולרים אמריקאיים ולמשוך את הדולרים לחשבונם.

 

 

מטבע וירטואלי, צרות אמיתיות. ביטקוין מטבע וירטואלי, צרות אמיתיות. ביטקוין צילום: בלומברג

 

תומס גלוקסמן-סמית, בכיר בבורסה, אמר כי הסיבה להקפאה היא "עליה בהיקף העסקאות". היקף הסחר ב-Mt. Gox יכול להגיע למיליון דולר ביום, וככל הנראה כמות המזומנים הנזילים או יכולות העברת הכספים של החברה הצעירה והקטנה יחסית אינם מותאמים להיקף הפעילות הנוכחי.

 

גלוקסמן-סמית הוסיף כי החברה מעבירה את כל העסקאות דרך הבנק המקומי שלהם ביפן, מה שיוצר עיכוב. "אנחנו עומלים לשפר את השיפור שלנו, ונשיק בקרוב מנוע סחר חדש לחלוטין" הוא אמר, והבהיר שהמשתמשים יכולים להמשיך להפקיד דולרים או למשוך מטבעות אחרים. הבורסה סוחרת גם, בין השאר, בדולר אוסטרלי, ניו-זילנדי, סינגפורי, קנדי והונג קונגי, רובלים, יורו, פרנקים שוויצריים ועוד.

 

מחקירה פדראלית, דרך תביעה ועד הקפאת המסחר

 

הבורסה סבלה מקשיים רבים בחודשים האחרונים. בעקבות סגירת אתר הסחר ליברטי ריזרב, שעסק בין השאר בהעברת כספים לאתרי פדופיליה, Mt. Gox החלה לדרוש מהמשתמשים לספק פרטים אישיים עם ההרשמה.זמן קצר לפני כן, הרשויות האמריקאיות החלו לחקור את הבורסה בחשד דומה, ואף החרימו את חשבון הבנק האמריקאי שלה.

 

הצרות לא הסתיימו בכך: לא רק שחשבון הבנק האמריקאי של Mt. Gox הוקפא, חברה אמריקאית בשם CoinLab, שטיפלה בעבר בהעברות הכספים בדולרים אמריקאיים עבור Mt. Gox, גם תבעה את החברה היפנית עבור 75 מיליון דולר בעקבות "הפרת הסכמים". התוצאה היא שהבורסה צריכה לפעול עם חשבון בנק זמני וללא פלטפורמה נוחה להעברת כספים בין חשבונות בנק אמריקאיים.

 

גם לפני כן, הבורסה התקשתה לעמוד בעומס על שרתיה, היקף העסקאות והתקפות ההאקרים הקבועות שאף הובילו לשיתוק הבורסה למספר ימים. למרות כל זאת, היקף הסחר והשימוש במטבע רק עולה, כאשר יותר ויותר בתי עסק ושירותי סחר אלקטרוני מקבלים את המטבע.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x