$
אפליקציות

בתוך פחות מיממה, 5 מיליון סרטונים עלו לאינסטגרם

למרות הביקורת מקרב המשתמשים, שירות הוידאו החדש של אפליקציית התמונות של פייסבוק התגלה כפופולרי במיוחד. בשיא, המשתמשים העלו כ-40 שעות של וידאו בדקה אחת

הראל עילם 11:0122.06.13
שירות הוידאו החדש של פייסבוק ואינסטגרם ביסס את עצמו במהירות כמתחרה ראוי לשירותי הוידאו הקיימים: דובר של הרשת החברתית חשף בפני אתר CNet כי 5 מיליון סרטונים הועלו אליו בתוך פחות משמונה שעות מרגע השקתו.  בנקודת שיא אחת, במהלך משחק הכדורסל בין מיאמי וסאן אנטוניו, משתמשים העלו ארבעים שעות וידאו בתוך דקה אחת בלבד. לשם השוואה, כמאה שעות וידאו מועלים ליוטיוב מדי דקה. 

 

ביום חמישי האחרון, פייסבוק - אשר רכשה את אינסטגרם תמורת סכום של מיליארד דולר במניות לפני יותר משנה - הכריזה כי היא מוסיפה תכונה חדשה לאפליקציית התמונות הפופולרית. כעת, משתמשים גם יוכלו להעלות סרטון בן 15 שניות ישירות מהמצלמה לאינסטגרם.

 

משתמשים אף יכולים להוסיף לסרטונים מגוון רחב של פילטרים ולהשתמש בתוכנת ייצוב חדשה לאייפון. השדרוג לאפליקציה זמין כבר כיום הן באנדרואיד והן ב-iOS.

 

קווין סיסטרום, מנכ"ל אינסטגרם, מציג את שירות הוידאו החדש קווין סיסטרום, מנכ"ל אינסטגרם, מציג את שירות הוידאו החדש

 

למרות הביקורת - רוצים וידאו באינסטגרם

 

בעוד שמספר מבקרים העלו ספק לגבי הצורך של שיתוף וידאו באפליקציית תמונות - הבלוגר ג'ון גרובר אף אמר שוידאו יהרוס את אינסטגרם, ומשתמשים רבים אמרו כי התכונה החדשה תפגע בקהילת הצילום - ההצלחה הראשונית והמרשימה מראה כי פייסבוק הפכה בן לילה לשחקן משמעותי בתחום הוידאו.

 

בעוד שאינסטגרם מתפקדת כחטיבה עצמאית ונפרדת לפייסבוק, מנכ"ל החברה, קווין סיסטרום, אמר כי לאינסטגרם יש כיום כ-130 מיליון משתמשים רשומים וכי לעובדי אינסטגרם יש השפעה מהותית על הפיתוח של הרשת החברתית הגדולה בעולם.

 

למרות שהסרטונים מוגבלים כעת ל-15 שניות בלבד, אי אפשר שלא לראות את אינסטגרם כמתחרה לשירותים מתחרים, כגון יוטיוב, Vine ואפליקציית Viddy - שאף הציגה את עצמה כ"אינסטגרם של הוידאו", ובין משתמשיה המפורסמים ניתן למצוא את ג'סטין ביבר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x