$
מכשירים ומדריכים

הקרב על המצלמפון הבא: סמסונג ונוקיה משחיזות סכינים

נחשפו תמונות של הגלקסי S4 זום - טלפון מצלמה חדש שמשלב יכולות סמארטפון מלאות במצלמת סופר-זום. לצידן, נחשפו גם תמונות ראשונות של מכשיר חדש בסדרת Lumia, אשר צפוי להיות מצויד במצלמת PureView עם חישן של 41 מגה-פיקסל ויותר

הראל עילם 14:2009.06.13
סמסונג ונוקיה עובדות על טלפוני המצלמה הבאים שלהן: שורה של דיווחים במהלך סוף השבוע הציגו פרטים נוספים על טלפונים חכמים חדשים מבית החברות שיכללו מצלמות מתקדמות במיוחד.
היצרנית הקוריאנית עומדת להשיק בקרוב את גלקסי S4 זום - דגם של מכשיר הדגל שלה שיגיע עם מצלמה באיכות 16 מגה-פיקסל, ועם זום אופטי של X10. השמועות על המכשיר הופיעו לראשונה לפני מספר ימים, וכעת דלפה לרשת תמונה רשמית של המוצר - שעדיין לא זכה לאישור מצד החברה.

 

הגלקסי זום מבוסס על הגוף של גלקסי S4 מיני, עם מסך 4.3 אינץ', אבל גם יכלול כפתור יעודי למצלמה. בנוסף, הוא ככל הנראה יכלול מפרט דומה למיני, עם מעבד כפול ליבה במהירות 1.6 גיגה-הרץ כל אחת וגיגה-בייט זכרון פנימי. 

 

הדגם הקודם של מצלמת הגלקסי הדגם הקודם של מצלמת הגלקסי צילום: עמית שעל

 

כרגע נראה שמתחרתה הגדולה בקטגוריה היא זו שעומדת בראשה: נוקיה הפינית. לקראת תערוכת הסלולר העולמית בברצלונה, שנערכה במרץ האחרון, מספר רב של מקורות דיווחו כי נוקיה עומדת לחשוף מכשיר דגל חדש בסדרת טלפוני הווינדוס פון שלה, לומיה. המכשיר, שנודע כלומיה EOS, היה אמור לכלול את המצלמה הסלולרית המתקדמת בעולם של ה-Pureview 808.

 

טלפון ה-Pureview 808. בקרוב, בגרסת לומיה טלפון ה-Pureview 808. בקרוב, בגרסת לומיה

 

חיישן ברזולוציה גבוהה משל מצלמות מקצועיות

 

 
התמונה שדלפה. מקור: Wizileaks התמונה שדלפה. מקור: Wizileaks

   

שורה של תמונות וסרטוני וידאו חדשים שדלפו לרשת במהלך סוף השבוע הראו כי ה-EOS כבר קרוב לייצור המוני, עם עיצוב זהה לסדרת הלומיה אבל עם מצלמה ענקית המכסה קרוב למחצית משטח הגב של המכשיר, בנוסף לצמצם מכני, פלאש של קנון, עדשות של קארל זייס וזום אופטי מרשים. 

 

 

הבחירה של נוקיה לפתח טלפון מצלמה שכזה היא ברורה: החברה נמצאת בקשיים ומנסה להאחז בנתח השוק הדל שלה, שמצטמצם בהתמדה. היא גם מנסה לפתוח לה שווקים חדשים, בעזרת מוצרי נישה כטלפון שאיכות הצילום שלו עשויה לעלות על זו של מצלמות קומפקטיות (שוק שבעצמו נמצא במגמת דעיכה). עם זאת, נראה שלסמסונג אין סיבה אמיתית להשקיע בטלפון-מצלמה. במיוחד כזה שעיצובו אמור להיות דומה לעיצוב הדגם הקודם, שבוסס על הגלקסי S3. מכשיר זה זכה לביקורות צורמות משום שהיה גדול, כבד ויקר יחסית - וביצועיו נפלו משל מצלמות מקבילות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x