$
מכשירים ומדריכים

בדרך לסייבורג: מוטורולה חשפה טכנולוגיות שמחברות אדם ומכונה

הפיתוחים - קעקוע אלקטרוני וגלולות אלקטרוניות לבליעה - יאפשרו להפוך את גוף האדם לישות דיגיטלית שמערכות מחשב ידעו לאשר ללא סיסמה, מכשירי מחשוב לביש יוכלו לזהות ברגע שלובשים אותם ועוד. האם הקיץ הקץ על הסיסמאות למיניהן?

הראל עילם 11:5430.05.13
מוטורולה, חברת הבת של גוגל, חשפה אמש (ד') מספר פיתוחים מתקדמים בתחום המחשוב הלביש. בין השאר, מדובר שגלולה הכוללת משדר רדיו זעיר וקעקוע אלקטרוני. הפיתוחים נחשפו במסגרת D11, כנס הטכנולוגיה של הוול סטריט ג'ורנל.

גלולה האורגנית שנחשפה מסוגלת לשדר קוד של 18 ביט, במטרה להפוך את גוף האדם לישות דיגיטלית ייחודית אשר מחשבים ומערכות יוכלו לזהות באופן חד ערכי. הפיתוח יוכל לאפשר למערכות מחשוב לביש לזהות את מי שלובש אותן ולהציג את הפרופיל האישי שלו. הקעקוע האלקטרוני הוא פיתוח אחר, שכולל אף הוא שבב שידור זעיר. הפיתוחים יאפשרו למשתמשים להתחבר למערכות שונות ללא צורך בהזנת סיסמה. 

 

הקעקוע האלקטרוני של מוטורולה הקעקוע האלקטרוני של מוטורולה

 

הפיתוחים הוצגו על ידי רג'ינה דוגן, סמנכ"לית פיתוח טכנולוגיות במוטורולה מוביליטי. דוגן הייתה ראש מכון המחקר הצבאי DARPA הידוע בפרויקטים השאפתניים שלו. היא מעורבת בפעילות מעבדות Google X הסודיות, שאחראיות בין השאר על פיתוח גוגל גלאס, מכוניות ללא נהג, מעלית חלל, שיטות לכריה בחלל ועוד.

 

הגלולה של מוטורולה בידי וולט מוסברג, כתב הטכנולוגיה של הוול סטריט ג'ורנל הגלולה של מוטורולה בידי וולט מוסברג, כתב הטכנולוגיה של הוול סטריט ג'ורנל

 

בראיון שנתנה לאתר TheVerge, אמרה דוגן כי רוב חברות הטכנולוגיה "חושבות בקטן" והוסיפה כי האסטרטגיה שלהן בקשר לחדשנות "אינה מעודכנת". היא הבטיחה כי תיקח את מה שלמדה ב-DARPA גם לתעשיית המובייל, והבהירה: "שעמום הוא אויב החדשנות".

 

יתכן ובכך היא מתייחסת לפרויקט הדגל הסודי Moto X, טלפון חכם חדש מבית מוטורולה שיהיה המוצר הראשון שיפותח על ידי גוגל ומוטורולה בצוותא. לפי הערכות, מדובר בטלפון רב עוצמה, אשר אריק שמידט הגדיר כ"מרשים מאוד". עם זאת, לא ידועים פרטים מדויקים על המכשיר או יכולותיו, מלבד זה שהוא יבנה בארצות הברית ויכלול עיצוב חדש לחלוטין.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x