$
חדשות טכנולוגיה

גוגל עלולה לספוג קנס של מיליארדי אירו באיחוד האירופי

רגולטורים באיחוד דחו הצעת פשרה שהגישה גוגל, במסגרת חקירת התנהלותה המונופוליסטית בתחום החיפוש. ממונה ההגבלים העסקיים באיחוד: החברה תיקנס אם לא תפעל בצורה שלא תפגע במתחרות

נמרוד צוק 12:1529.05.13
האיחוד האירופי אינו מרוצה מההצעות שהגישה גוגל, במטרה לסיים את חקירת התנהלותה המונופוליסטית בתחום החיפוש. גוגל הציעה לסמן קישורים המובילות למוצריה שלה בתוצאות החיפוש, כך שהדבר יהיה ברור למחפש, ולהקל על המעבר של מפרסמים לפלטפורמות אחרות. בנוסף, נציבות התחרותיות של האיחוד שוקלת לפתוח בחקירה נוספת נגד החברה, הפעם בנוגע למערכת ההפעלה אנדרואיד, בעקבות תלונה שהגיעה לנציבות מנוקיה, מיקרוסופט ומתחרות נוספות על חסימת התחרות בשוק המובייל.
נציב התחרותיות של האיחוד האירופי, יואכין אלמוניה, אמר לרויטרס כי גוגל תתבקש להגיש הצעה משמעותית יותר, לאחר שרבות ממתחרותיה של החברה הביעו חוסר שביעות רצון מההצעה הנוכחית. המתחרות, ביניהן מיקרוסופט, אתר השוואת המחירים הבריטי Foundem ואתר המפות הגרמני Hotmaps, טענו כי גם אחרי השינויים שהציעה גוגל, הן עדיין ייאלצו להתחרות זו בזו, להגדיל את עלויות התפעול ולהשאיר את הלקוחות שלהן תלויים בגוגל.

 

מטה גוגל באירלנד מטה גוגל באירלנד צילום: בלומברג

 

העונש: קנס של מיליארדים

 

ההחלטה הסופית תתקבל לאחר שכל המתחרות יסיימו להגיש את ההסתיגויות שלהן, ב-27 ביוני. גוגל הצהירה כי תמשיך לפעול בשיתוף פעולה עם הנציבות להסדרת העניין. אם החברה לא תצליח לרצות את הנציבות, הדבר עלול לעלות לה בקנס עצום שיכול להגיע עד לחמישה מיליארד דולר.

 

בימים אלה עומדת גוגל מול חקירה נוספת בחשד להפרת חוקי ההגבלים העסקיים, שנפתחה לאחרונה בארה"ב על ידי נציבות הסחר הפדרלית. הנציבות חוקרת חשדות לשימוש לרעה של גוגל במעמדה בענף הפרסום בבאנרים.
 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x