$
אינטרנט

יאהו הציעה 1.1 מיליארד דולר עבור הולו

6 חברות נוספות מתמודדות על רכישת אתר הווידאו. בעלי הולו שואפים להשיג תמורתו לפחות 2 מיליארד דולר

רפאל קאהאן 23:1924.05.13

יאהו הציעה לקנות את אתר הווידיאו הולו עבור 1.1 מיליארד דולר, כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל. מוקדם יותר השבוע סיכמה יאהו כי תרכוש את אתר הבלוגים טאמבלר הפופולרי עבור סכום דומה. יאהו אינה היחידה במרוץ לרכישת הולו. שש חברות נוספות הגישו הצעות, ביניהן: טיים וורנר, וויליאם מוריס וסילברלייק, דיירקטיבי, KKR, גוגנהיים דיגיטל וקבוצת צ'רנין.

 

על פי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, מאריסה מאייר מנכ"לית יאהו וסמנכ"ל התפעול שלה הנריקה דה-קסטרו נפגשו מוקדם יותר החודש עם הנהלת הולו על מנת להכיר. יאהו ניסתה בעבר לקנות את אתר הוידיאו הצרפתי דיילימושן, אך העסקה זכתה להתנגדותה של ממשלת צרפת.

 

מנכ"לית יאהו מאריסה מאייר מנכ"לית יאהו מאריסה מאייר צילום: בלומברג

 

השאלה העיקרית היא האם בעלי הולו - דיסני, ניוז קורפ וקומקאסט - ירצו למכור ובאיזה מחיר. הבעיה העיקרית של הולו היא בשילוב של שלושת הבעלים שלה. שלושתם מספקים לאתר תכנים שמשודרים בערוצי הכבלים שלהם, אך בין דיסני לניוז קורפ התגלו חילוקי דעות בנוגע למדיניות הניהול של האתר. השאיפה של בעלי הולו היא להשיג לפחות מחיר של 2 מיליארד דולר עבור האתר.

 

בחודש שעבר הגישה קבוצת צ'רנין הצעה על סך 500 מיליון דולר עבור הולו. בהולו ביקשו לקבל הצעות עד יום רביעי, אך עדיין לא ברור אם מדובר בדדליין או שבהולו מנסים למשוך הצעות נוספות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x