$
אינטרנט

מפייסבוק לביטקוין: גם האחים וינקלווס משקיעים במטבע הווירטואלי

התאומים וינקלווס, מהמשקיעים הראשונים בפייסבוק, וקרן ההון סיכון Founders Fund הודיעו בנפרד על השקעות של מיליוני דולרים במיזמים הקשורים לביטקוין, המטבע הוירטואלי שממשיך לעורר עניין וביקורת ברחבי העולם

עומר כביר והראל עילם 16:0919.05.13
מהמרים על ביטקוין: המטבע הוירטואלי מתחיל לזכות תשומת לב רצינית מצד התעשייה. Founders Fund, מקרנות ההון סיכון המובילות בעולם ההייטק, הובילה סבב השקעות בבורסת הביטקוין BitPay. במקביל, התאומים וינקלווס, שנודעו לשמצה בעשרות מיליוני הדולרים שקיבלו בעקבות תביעה שהגישו נגד פייסבוק, השקיעו באתר תשלומי הביטקוין BitInstant.

 

המטבע הווירטואלי שזכה לעניין רב בחודשים האחרונים עדיין נמצא בתקופה של טלטלה ואי-יציבות בכל הנוגע לשער החליפין שלו. רבים מפקפקים במודל הכלכלי שלו ולאחרונה הממשל הפדרלי החל לפעול נגד הבורסה הגדולה ביותר, Mt.Gox, שכבר סבלה מהתקפות האקרים רבות. אבל זה לא מפריע לכמה גורמים מרכזיים להשקיע בעסקים המבוססים עליו.

 

 

טיילר וקמרון וינקלווס טיילר וקמרון וינקלווס צילום: בלומברג

 

Founders Fund, אשר הוקמה במקור על ידי מייסד פייפל לשעבר פיטר ת'יל, השקיעה בעבר בחברות כגון פייסבוק, ספוטיפיי, יאמר, AirTime ואף ב-SpaceX, חברת האווירונאוטיקה והחלל של אלון מאסק, מייסד פייפל נוסף וחלק מ"מאפיית פייפל". גם נשיא פייפל הנוכחי, דיוויד מרקוס, הביע תמיכה במטבע. לקרן  יש לא מעט ידע בכל הקשור לעולם התשלומים הדיגיטלי. מעורבות של גורמים בעלי הבנה רבה בעולם זה יכולה להעיד שייתכן וביטקוין אינו שיגעון חולף.

 

לפי דיווח של TechCrunch, הקרן מובילה כעת סבב גיוסים בשווי שני מיליון דולר בבורסה הוירטואלית BitPay. “לא ביקשנו לגייס הון לפני סוף השנה הנוכחית, אבל לא יכולנו לסרב להזדמנות לערב את Foundes Fund ב-BitPay”, אמר מנכ"ל הבורסה, טוני גאליפי, בהודעה לעיתונות. “אין קרן אחרת שנרצה לצידנו יותר מהם". בריאן סינגרמן, שותף ב-Foundes Fund, הוסיף:”מהרגע הראשון היו ל-BitPay שאיפות גלובליות. התרשמנו מהגידול העצום של החברה, שמצרפת מאות לקוחות מדי יום והופכת הזדמנות פוטנציאלית למציאות".

 

גם התאומים רוצים מטבע וירטואלי

 

בנוסף להשקעה מצד Founders Fund בימים האחרוני נרשמה השקעה נוספת מצד גוף נוסף. הפעם מצד האחים וינקלווס, אשר זכו במקור לפרסום רחב אחרי שתבעו את פייסבוק בטענה שמייסד ומנכ"ל הרשת החברתית הגדולה בעולם, מארק צוקרברג, גנב מהם את הרעיון להקמתה. התביעה נסתיימה בהסכם פשרה ששילשל לכיסם כמה עשרות מיליוני דולרים, אותם הם מנסים כעת להפוך למיליארדים באמצעות השקעה ביוזמות הייטק שונות, וכן בביטקוין.

 

בקיץ שעבר, כששער הביטקוין עוד היה חד-ספרתי, החלו התאומים לרכוש מטבעות ביטקוין וירטואליים. השווי הנוכחי של ביטקוין, נזכיר, עומד על למעלה מ-120 דולר. עכשיו, לפי דיווח של רשת CNN, רכשו השניים חלק מאתר BitInstant. “זה לא בועה" אמר אחד האחים, טיילר וינקלווס, בדברים שנשא בוועידה בסן-חוזה, כאשר הוא מתייחס לשגעון הצבעונים המפורסם בהולנד של המאה ה-17.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x