$
חדשות טכנולוגיה

גוגל נחקרת על ידי הרשויות הקנדיות בחשד להפרת הגבלים עסקיים

משרד התחרותיות הקנדי הודיע רשמית לחברה כי הוא ישיק בקרוב חקירה כנגדה, השולטת ב-90% מהשוק בקנדה. עדיין לא ידוע אילו מוצרים ושירותים על הכוונת

הראל עילם 18:0618.05.13
משרד התחרותיות הקנדי, האחראי על ניטור תחומים כגון סחר הוגן, הגבלים עסקיים ואנטי-מונופול, עומד להשיק בקרוב חקירה נרחבת כנגד גוגל. כך דיווח העיתון הקנדי "פייננשייל פוסט".

 

במהלך סוף השבוע, המשרד הגיש הודעה רשמית לגוגל על החקירה, והיא הגיעה לידי העיתון. עדיין לא ברור מה הולך להיות היקף החקירה, העבירות המצוינות בה, גובה הקנס האפשרי, המסמכים שיזומנו עבור החקירה או המוצרים והשירותים של גוגל אשר יבדקו. גוגל מחזיקה ב-90% משוק החיפוש במדינה.

 

בשנה האחרונה גוגל נחקרה על ידי גופים רגולטוריים בנציבות האירופאית ובארצות הברית בנוגע לשימוש לרעה בכוח שלה בתחום החיפוש. היא הגיעה להסכמה עם רשות הסחר האמריקאית (FTC) בנוגע לחלק מהחקירות והתביעות, ביניהם שימוש לרעה בפטנטים שלה בתחום התקשורת כנגד מיקרוסופט, וכן הגישה הצעת פשרה לנציבות האירופאית - שנבדקת בימים אלו.

 

דוברת גוגל קנדה, לסלי צ'רץ, אישרה את הדברים ואמרה כי החברה תשתף פעולה עם החקירה - אבל לא הוסיפה פרטים נוספים. רק השבוע גוגל קנדה הודיעה על שיתוף פעולה נרחב עם הממשל הקנדי לצילום ותיעוד כל הפארקים הפדרליים במדינה, אשר יופיעו דרך שירות גוגל Streetview.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x