$
חדשות טכנולוגיה

ווינדוס פון 8 עקפה את בלקברי, שניה ל-iOS

ניתוח של חברת המחקר IDC מראה כי ברבעון הקודם רשמה מערכת ההפעלה של מיקרוסופט צמיחה של 133%, עם שבעה מיליון מכשירים שהוזמנו. הדרך לפסגה עוד ארוכה: iOS של אפל רשמה 37.4 מיליון הזמנות ואנדרואיד - 162.1 מיליון

עומר כביר 16:4416.05.13
אנדרואיד ממשיכה להיות מערכת ההפעלה המובילה בשוק הסמארטפונים ומחזיקה בשלושה רבעים ממנו, בעוד ווינדוס פון 8 רושמת צמחה משמעותית והופכת למערכת ההפעלה השלישית בשוק - כך עולה מנתונים של חברת המחקר IDC, שפורסמו היום (ה').
לפני הנתונים, ברבעון השלישי של 2013 נשלחו למשווקים 162.1 מיליון מכשירי אנדרואיד, גידול של 79.5% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה. iOS של אפל ממשיכה להחזיק במקום השני עם 37.4 מיליון מכשירים שמהווים נתח שוק של 17.3% - גידול מזערי של 6.6% בלבד.

 

מקום שני (אייפון) ולצידו, מקום שלישי (לומיה 920 של נוקיה, מבוסס ווינדוס פון 8) מקום שני (אייפון) ולצידו, מקום שלישי (לומיה 920 של נוקיה, מבוסס ווינדוס פון 8) צילום: ניצן סדן

 

הנתונים גם מספקים חדשות טובות למיקרוסופט: שבעה מיליון מכשירים שמריצים את מערכת ההפעלה המוערכת של החברה, ווינדוס פון 8, נשלחו ברבעון הראשון, זינוק עצום של 133.3% שמכניס אותה למקום השלישי עם 3.2% מכלל השוק, על חשבון בלקברי. ווינדוס פון עדיין נמצאת בהפרש ניכר לעומת אנדרואיד ואפילו iOS, אבל הנתונים האחרונים בוודאי יתקבלו בברכה במיקרוסופט מתוך תקווה שהם מעידים על תחילתה של מגמה.

 

מי שנמצאת כבר בעיצומה של מגמה היא בלקברי, שמספר המשלוחים של מכשיריה ירד דרסטית (35.1%) והשאיר אותה עם נתח שוק של 2.9% בלבד. נראה שנכון לרבעון הראשון ההשקה המתוקשרת של מערכת ההפעלה החדשה של החברה לא בלמה את מגמת ההידרדרות המתמשכת במכירותיה.

 

בלקברי Z10. הגיע לפחות כיסים משיצרניתו רצתה בלקברי Z10. הגיע לפחות כיסים משיצרניתו רצתה צילום: ניצן סדן

 

גרטנר: מיקרוסופט עדיין במקום הרביעי

 

נתוני גרטנר, שפורסמו בערב החג, מציגים תמונה מעט שונה. לפי החברה זו, ווינדוס פון 8 טרם עקפה את בלקברי ומיקרוסופט מחזיקה בנתח שוק של 2.9% עם קצת פחות משישה מיליון מכשירים, לעומת 3% לבלקברי. עם זאת, גם נתונים גרטנר מצביעים על זינוק משמעותי לווינדוס פון לצד המשך הקריסה של בלקברי.

 

ומה קורה בגזרת היצרניות? לפי גרטנר סמסונג שמרה על מעמדה כיצרנית המכשירים המובילה עם 64.7 מיליון יחידות ברבעון הראשון, שמספקות לה נתח שוק של 18.2% ועלייה של 27.6%. אפל, במקום השני עם 38.3 מיליון מכשירים (עלייה של 22.5% ונתח שוק של 18.2%), ואחריה LG, חואווי ו-ZTE. בולטת בהיעדרה: נוקיה, שלמרות מאמצים ניכרים ומכשירים משובחים לא מצליחה לחדור לרשימת חמש יצרניות הסמארטפונים הגדולות בעולם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x