שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

מייסד Eurasia: ביטקוין מחשב קיצו לאחור

איאן ברמר, שעומד בראש חברת הייעוץ הגדולה בעולם ומתמחה בניהול סיכונים, צופה שהמטבע יעלם בעשור הקרוב. להערכתו, הביטקוין יוחלף במטבעות וירטואליים שמקורם בחברות אשראי

ניצן סדן 11:0914.05.13
המטבע הווירטואלי ביטקוין זכה לעניין רב בחודשים האחרונים, בקרב משקיעים, ארגונים וכלי התקשורת. עם זאת, להערכת איאן ברמר, מנכ"ל ומייסד קבוצת Eurasia, המטבע הווירטואלי צפוי לדעוך ולהיעלם. "אהיה מופתע מאוד אם ביטקוין עדיין יהיה בסביבה בעוד עשר שנים", אמר ל-CNN.

יוראסיה היא חברת הייעוץ הגדולה בעולם שמתמחה בניהול סיכונים, כך שהערכתו של ברמר צפויה להכות גלים בקרב הסוחרים בביטקוין. ברמר סבור שלביטקוין יש יותר מדי חסרונות ונקודות תורפה ושעל אף שהתצורה שלו היא צעד בכיוון הנכון, הוא יוחלף במטבעות אמינים יותר.

 

רעיון טוב, ביצוע בעייתי. ביטקוין רעיון טוב, ביצוע בעייתי. ביטקוין צילום: איי אף פי

 

ביטקוין נוצר לפני כארבע שנים בידי האקרים אלמוניים. ערכו זינק מ-20 דולר לשיא של 266 דולר השנה, צלל חזרה ל-60 דולר בחודש שעבר ועתה נסחר ב-120 דולר. זאת, בשל תנודות באופי השימוש והצטרפות משקיעים רבים, אשר העמיסו על בורסת Mt Gox היפנית, מוקד הסחר העיקרי במטבע - מה שהקפיא את המסחר בו למספר שעות.

 

תחליף אפשרי: נקודות אשראי

 

הפופולריות של המטבע זינקה כתוצאה מהתמודדות הבעייתית ממשלת קפריסין עם המשבר הכלכלי במדינה, שהוכיחה שבנקים סטנדרטיים לא בהכרח מסוגלים להגן על המשקיעים במקרה של קריסה מערכתית. ביטקוין, בהיותו מטבע שאינו תלוי במדיניות כלכלית ממשלתית, מציג יתרונות ברורים למשקיעים רבים.

 

עם זאת, ביטקוין אינו חסין בפני השפעות חיצוניות: האקרים יכולים לפרוץ לפלטפורמות סחר ולהשפיע על ערכו, לחדור למחשבים ולרתום אותם לרשתות בוטים שכורות ביטקוין או לפרוץ לארנקים הדיגיטליים שמאחסנים את המטבע. בכך, רואה ברמר את הביטקוין כמטבע שאינו יציב ומסוכן עבור משקיעים.

 

להערכתו, חברות גדולות צפויות להשיק בשנים הקרובות מטבעות שיגובו בנכסיהן. "ביטקוין איבד הרבה מאמינותו בעיני המשקיעים בשל פעילות ההאקרים", אמר. "אנשים יכולים לקנות דברים באמצעות נקודות אמריקן אקספרס. מדובר במין סוג אמיתי של מטבע, אשר מקנה להם תחושת ביטחון בצריכה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x