$
מכשירים ומדריכים

משחקי כס הסלולר: מיהו שבט הסמארטפונים החזק ביותר?

מחקר חדש בודק את סיכוייו של בעל סמארטפון להחליף צד, למשל מאייפון לאנדרואיד. התוצאות מראות כי משתמשי אפל נאמנים לחברה במיוחד, מה שיתרום לצמיחה בתפוצת מכשיריה

רפאל קאהאן 17:5501.05.13

מה הסיכוי של בעל אייפון להחליף את מכשירו באנדרואיד? ושל בעל גלקסי או אקספריה - לאייפון? מחקר חדש קובע שלמשתמשי אפל נאמנות גבוהה יותר למותג מלמשתמשי אנדרואיד ולפיכך - הסיכוי שימירו את האייפון באנדרואיד נמדד באחוזים בודדים.

חברת ינקי גרופ, שערכה את המחקר, גילתה שלבעלי אייפון היה סיכוי של כ-91% להישאר נאמנים לגן הסגור של אפל. זאת לעומת 76% מבעלי מכשיר אנדרואיד. מתוך 24% של משתמשי אנדרואיד שהחליטו לנטוש את הפלטפורמה, 18% הצהירו כי בכוונתם לרכוש סמארטפון מבית אפל.

 

לעומת זאת, רק 6% מבעלי האייפון מוכנים לשקול להחליף למכשיר מבוסס אנדרואיד. הנאמנות הזו למוצרי אפל תגרום לכך שלחברה יש עדיין סיכוי לחזור לעמדת הובלה בשוק האמריקאי, כך טוענים מחברי המחקר.

 

לבעלי אייפון יש סיכוי גבוה פי שלושה להישאר נאמנים לאפל, לעומת בעלי מכשיר אנדרואיד לבעלי אייפון יש סיכוי גבוה פי שלושה להישאר נאמנים לאפל, לעומת בעלי מכשיר אנדרואיד צילום: אוראל כהן

 

המחקר התבסס על מעקב של כ-16,000 בעלי סמארטפון במשך 12 חודשים. החוקרים שאלו אותם איזה מכשיר הם מחזיקים כיום ואיזה מכשיר הם מתכוונים לרכוש בעתיד. באופן לא מפתיע, המחקר מצא כי למרות שכיום אנדרואיד מחזיקה בכ-34% מהשוק, לעומת 20% לטובת האייפון. אם תימשך הנאמנות של האייפוניסטים, הרי שלאפל יש סיכוי טוב לחזור ולשלוט על השוק האמריקאי עד 2017.

 

להערכת החוקרים, ווינדוס פון 8 של מיקרוסופט צפויה להגדיל את חלקה ל-7% ביחס ל-4% כיום ובלקברי אמורה לאבד כ-1% ממשתמשיה ולרדת ל-2% מסך שוק הסמארטפונים האמריקאי.

 

"שוק משתמשי האנדרואיד מאבד משתמש אחד על חמישה לטובת האייפון בכל החלפת מכשיר, בעיקר בקרב אלה שקנו סמארטפון בפעם הראשונה", מסביר סמנכ"ל ינקי גרופ, קרל האוו, "לעומת זאת, האייפון מאבד רק כ-7% ממשתמשיו בשנה. המסקנה היא שה"דלי" של אפל מתמלא יותר מהר מה"דלי" של אנדרואיד, זאת ללא קשר לכמות המשתמשים הנוכחית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x