$
מכשירים

סולוטו חושפת: 10 הלפטופים בעלי שיעור התקלות הנמוך בעולם

דו"ח שפרסמה החברה הישראלית ניטר תקיעות, התרסקויות, זמני טעינה ונתוני ביצועים של מחשבים ניידים שונים. מופיעה בו רשימת הדגמים היציבים ביותר, בראשה המקבוק פרו של אפל והאייסר Aspire E1-571

עומר כביר 18:0624.04.13

סולוטו (Soluto) מתחילה לנצל את מאגר המידע הנרחב שלה על מנת לספק המלצות ודירוגי מחשבים ופרסמה הערב דו"ח ראשון שמדרג את המחשבים בעלי שיעור התקלות הנמוך ביותר בשוק. במקום הראשון: מקבוק פרו 13 אינץ' של אפל ולאחריו הפתעה: מחשב של אייסר שעולה רק 429 דולר.

החברה הישראלית, שזכתה לחשיפה ציבורית עם זכייתה בתחרות הסטארט-אפים TechCrunch Disrupt לפני כשלוש שנים, מפתחת מערכת מבוססת ענן לניהול מרחוק של מחשבים והפחתת סיכונים. לדברי החברה, מיליוני מחשבים אישיים כבר עושים שימוש במערכת זו ומספקים לה אינספור נתונים על הביצועים שלהם - התרסקויות, תקיעות, זמן בוט ומופעים של "מסך המוות הכחול".

 

אולטרה-בוקים מהדור האחרון אולטרה-בוקים מהדור האחרון צילום: הראל עילם

 

לצורך בניית הרשימה ריכזה החברה נתונים ממדגם מייצג של 150 אלף מחשבים ניידים שמערכת ההפעלה שלהם הותקנה ב-12 החודשים האחרונים (על מנת להתמקד בדגמים חדשים). הבדיקה בוצעה רק על מחשבים שמריצים את ווינדוס, אך כללה מחשבי מק שמריצים את מערכת ההפעלה של מיקרוסופט באמצעות פתרון בוט כפול כמו Bootcamp או תוכנת וירטואלזציה כמו Parallels.

 

במהלך תקופת המדגם, בין ינואר לאפריל, נאסף ממחשבים אלו מידע על 224 אלף התרסקויות, 251 אלף תקיעות, 84 אלף מופעים של מסך המוות הכחול, ו-1.3 מיליון איתחולים. המידע כומת לפי מדד שקבעה החברה, ועל פיו הורכבה הרשימה של עשרת הלפטופים המומלצים. מטבע הדברים, הרשימה מתייחסת רק למדדים בפעילות השוטפת של המחשב ולא להיבטים כמו מפרט פנימי, רזולוציית מסך או חוויית משתמש.

 

הטבלה לא משקרת

 

המקבוק פרו 13 אינץ' של אפל מחזיק במקום הראשון עם ציון כולל של 1.05 (ציון נמוך יותר הוא טוב יותר), ולפי החברה הוא סובל מדי שבוע בממוצע מ-0.88 התרסקויות, 1.06 תקיעות ו-0.01 מופעים של מסך המוות הכחול. זמן הבוט הממוצע שלו עומד על 151 שניות.

 

פיליפ שילר, בכיר אפל, באירוע חשיפת הדור האחרון של המקבוק פרו פיליפ שילר, בכיר אפל, באירוע חשיפת הדור האחרון של המקבוק פרו צילום מסך

 

"מקבוק פרו הוא 'מחשב הווינדוס' הטוב ביותר בשוק", נכתב בדו"ח של סולוטו, על אף שצוין בו כי למחשב יש חסרונות ברורים בדמות מקלדת שאינה תואמת למערכת ההפעלה.

 

עם זאת, אני סבור שבחירה משתלמת יותר היא המחשב שהגיע למקום השני: Aspire E1-571 של אייסר. למחשב ציון של 1.12 ומדי שבוע הוא סובל בממוצע מ-0.74 התרסקויות, 0.4 תקיעות ו-0.06 מופעים של מסך המוות הכחול. זמן הבוט הממוצע שלו עומד של 155 שניות. בתוספת המחיר - 429 דולר לעומת 1,199 דולר - והמסך בגודל 15.6 אינץ' עושה המחשב של אייסר רושם של מכונה אמינה ומשתלמת במיוחד.

 

אגב, אם אתם תוהים למה המחשב של אייסר רק במקום השני למרות שהוא מנצח את המקבוק פרו בכמה מדדים בולטים, בסולוטו מסבירים כי הדבר נובע מהגדרת משקל שונה לכל מדד, ומזמינים את הציבור לבחור משקלים משלו ולהגיע למסקנות אחרות.

 

אייסר E1. אמין ויעיל במיוחד אייסר E1. אמין ויעיל במיוחד

 

במקום השלישי נמצא ה-XPS 13 של Dell, עם ציון 1.28, ממוצע שבועי של 1.46 קריסות, 1.38 תקיעות ו-0.03 מופעי מסך מוות כחול וזמן בוט ממוצע של 67 שניות. את החמיישיה הראשונה סוגרים ה-Vostro 3560 של Dell (עם 2.09) וה-Aspire V3-771 של אייסר (2.44). אפל שבה ומופיעה במקום השישי, עם מקבוק פרו רטינה 15 אינץ' (2.51).

 

מהרשימה בולטות בהיעדרן כמה יצרניות מובילות, ובראשן HP, יצרנית המחשבים האישיים הגדולים בעולם וכן חברות בעלות פרופיל גבוה כמו סמסונג וסוני. ללנובו, היצרנית השנייה בגודלה, יש רק מחשב אחד ברשימה, במקום ה-10. ל-Dell, אגב, יש הכי הרבה מופיעים ברשימה: חמישה מדגמי המחשבים שלה מדורגים בין עשרת הראשונים.

 

בסך הכול, יש ברשימה חמישה מחשבים שעולים פחות מ-600 מדולר ושעונים להגדרה של מחשבי טווח ביניים ומטה. אם אכן יזכה הדירוג של סולטו להד נרחב, יכול הדבר להוביל להפסקת התפיסה לפיה קיים קשר ישיר בין מחיר המחשב לביצועיו ואמינותו.

 

מוצר חדש לעסקים קטנים

 

במקביל לפרסום הדירוג הודיעה הערב סולוטו גם על השקת שירות ניהול מבוסס ענן בעבור עסקים קטנים, שיאפשר להם לרכז במקום אחד את פעילות הניהול והתמיכה, לקבל התראות על תקלות ולפתור בעיות מרחוק. לדברי החברה, עלות השירות נמוכה ב-90% מזה של מתחרים אחרים בשוק. כך, לדוגמה, עסק עם 100 מחשבים יכול להשתמש בשירות תמורת 80 דולר לחודש, בשעה שרכישת פתרון מסורתי שאינו מבוסס ענן תעלה לו סכום חד פעמי של 5,000 דולר.

 

"53% מהעסקים הקטנים עדיין מביעים תסכול ממערכות המחשוב שלהם"', אמר מייסד ומנכ"ל סולוטו, תומר דביר, בהודעה לעיתונות. "אנחנו מאמינים ששהפתרונות החדשים יסייעו לכל אותם עסקים בהפחתת מדד התסכול".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x