$
חדשות טכנולוגיה

ZTE תשלם תמלוגים למיקרוסופט על כל מכשיר שתמכור

ענקית התוכנה האמריקאית חתמה על הסכם רישוי פטנטים עם היצרנית הסינית אשר שולטת ב-6% משוק הסלולר העולמי. לפי הערכות, מיקרוסופט מרוויחה מהסכמים שכאלה יותר מאשר ממכירות מכשירים

נמרוד צוק 11:0724.04.13

הצלחה נוספת למיקרוסופט בזירת הפטנטים: שבוע לאחר שחתמה על הסכם רישוי פטנטים עם הון האי הטייוואנית, בעלת פוקסקון, חתמה אתמול החברה על הסכם נוסף עם היצרנית הסינית ZTE - יצרנית הסמארטפונים החמישית בגודלה בעולם.

במסגרת ההסכם תשלם ZTE תמלוגים למיקרוסופט תמורת גישה לטכנולוגיות שקשורות בייצור סמארטפונים וטאבלטים מבוססי אנדרואיד וכרום OS. הפטנטים מכסים תחומים כמו מערכות הפעלה, שימוש ברשת, סנכרון מידע והעברה של וידאו ואודיו. החברות העדיפו שלא לפרסם את הפרטים המדויקים, אבל ההערכות הן כי ZTE תשלום למיקרוסופט סכום קבוע עבור כל מכשיר שתמכור.

 

סמארפון ZTE. מיקרוסופט תקבל נתח מהרווחים סמארפון ZTE. מיקרוסופט תקבל נתח מהרווחים צילום: רפאל קאהאן

 

ZTE היתה ידועה בשנים עברו בעיקר כיצרנית של טלפונים סלולריים זולים, בעיקר לשוק הסיני, עם נתח שוק עולמי של 6%. ב-2012. בשנה האחרונה היא שינתה כיוון לשוק הסמארטפונים, כשהיא מתמקדת במכשירים זולים ובמדינות מתפתחות. ברבעון האחרון מכרה החברה לראשונה יותר סמארטפונים מטלפונים בסיסיים (9.5 מיליון יחידות) וכבשה 4.3% משוק הסמארטפונים, אחרי סוני, חואווי, אפל וסמסונג, על פי נתוני IDC.

 

למיקרוסופט הסכמי שיתוף פטנטים עם רוב יצרניות מכשירי אנדרואיד, ביניהן HTC וסמסונג. על פי הערכות, היא מרוויחה מהתמלוגים עליהם יותר מהכנסותיה ממכירת סמאטרפונים מבוססי ווינדוס פון 8. לחברה יש הסכמים דומים עם יצרנית המחשבים קוואנטה ועם יצרנית רכיבי האלקטרוניקה פגאטרון, שתיהן חברות טייוואניות שמספקות שרותי ייצור עבור מותגים מוכרים, בדומה לפוקסקון. מי שמסרבת בעקביות לשתף פעולה עם הפרקטיקה הזו היא גוגל, שתיארה בעבר את התנהלותה של מיקרוסופט במונחים של "סחיטה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x