חדשות טכנולוגיה

טים קוק: "הירידה במניות מתסכלת, אבל אפל עדיין חזקה"

כך אמר מנכ"ל אפל למשקיעי החברה, בשיחה שנערכה לאחר פרסום הדו"ח הרבעוני שלה - בו לראשונה מזה עשור נרשמה ירידה ברווח הנקי. עם זאת, הרבעון הנוכחי של 2013 נפתח בהכנסות שיא בסך 43.6 מיליארד דולר לאפל

עומר כביר 08:3324.04.13
"הירידה במניות אפל מתסכלת אותנו, אבל אפל עדיין חזקה" - אמר אמש (ג') מנכ"ל אפל טים קוק, בשיחה עם עיתונאים ואנליסטים, דקות לאחר פרסום הדו"ח הרבעוני הראשון של החברה ל-2013.
בדו"ח הציגה אפל הכנסות שיא לרבעון זה, בסך 43.6 מיליארד דולר (לעומת 39.2 מיליארד ברבעון המקביל בשנה שעברה), ואולם לראשונה מזה כעשור רשמה החברה ירידה ברווח הנקי שהתסכם "רק" ב-9.5 מיליארד דולר.

 

מנכ"ל אפל, טים קוק מנכ"ל אפל, טים קוק צילום: בלומברג

 

"זכינו להישגים אדירים", אמר קוק למשקיעים. "השקנו וייצרנו מספר חסר תקדים של מכשירים וקבענו שיאי מכירות חדשים. מכרנו אייפון ואייפדים במספרים שלא יכולנו לדמיין לפני שנים. אבל למרות שהשגנו הצלחה כלכלית אדירה, אנחנו מכירים בכך שקצב הצמיחה יוצא הדופן שלנו הואט מהרמות הגבוהות שאפיינו אותו בעבר”.

 

הענקית האמריקאית משדרת אופטימיות

 

בנוגע לירידה המתמשכת במניית החברה אמר קוק: "יש דברים, כמו שערי חליפין, בהם אנו לא שולטים. המטרה העיקירת שלנו היא לייצר מוצרים חדשניים, וזה נמצא בשליטתנו. אנחנו אופטימיים בנוגע לעתידנו. אנו לוקחים חלק בשווקים גדלים ומתפתחים, ונמשיך להרחיב את ההפצה לצד פונטציאל למוצרים חדשים ומרגשים".

 

"הצוות שלנו עובד על חומרה, תוכנה ושירותים מדהימים ואנחנו נרגשים לקראת השקתם. יש לנו את נאמנות הלקוחות הגדולה ביותר בשוק ותרבות של חדשנות, אותה תרבות שהביאה לעולם את האייפון ואת האייפד. יש לנו עוד הרבה הפתעות בצנרת”.

 

בנוסף, מדברים שאמר קוק עולה שייתכן ודגם האייפון הבא לא יושק בקיץ הקרוב, כפי שהעריכו פרשנים ואנליסטים - וגם דגם אייפד חדש לא נמצא באופק. בתשובה לשאלה האם אפל צפויה להשיק מוצרים חדשים לפני הסתיו הקרוב השיב קוק: "אני לא רוצה להיכנס לפרטים, אבל יש לנו דברים נהדרים שיגיעו בסתיו ולכל אורך 2014". נראה, לפיכך, שצפויים עוד כמה חודשי המתנה עד הגעת מוצר חדש של החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x