$
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

מאגמה משקיעה 3.5 מיליון דולר ב-WireX Cube וב-FortyCloud

הקרן נכנסת לתחום אבטחת המידע והסייבר: תשקיע במוצרי אבטחת שירותי הענן שמפתחת פורטיקלאוד מהרצליה ובכלי ניטור פעילויות מסוכנות במדיה החברתית של וויירקס ממושב טל שחר

אסף גלעד 18:0121.04.13

אחרי שנה רצופה בהשקעות בתחום אבטחת מידע, גם קרן מאגמה - שהשלימה לאחרונה גיוס של 110 מיליון דולר לקרן השלישית שלה - מבקשת דריסת רגל בתחום.

 

ל"כלכליסט" נודע כי הקרן הובילה שתי השקעות בסטארט-אפים בתחום: WireX ו-FortyCloud, השקעות שהסתכמו יחד בכ-3.5 מיליון דולר.

 

FortyCloud נוסדה בידי עמית כהן, לשעבר סמנכ"ל טכנולוגיות ושיווק בחטיבת הפס הרחב של ECI יחד עם אמיר נפתלי ונועם זינגר, בכירים לשעבר במערך הפיתוח של סיסקו בישראל. החברה שהקימו מספקת שירות אבטחת מידע לארגונים שנצרך דרך הרשת במודל של מנוי חודשי ומאבטח את תשתית המחשוב המצויה על גבי הענן.

 

מודי רוזן, שותף מנהל בקרן מאגמה מודי רוזן, שותף מנהל בקרן מאגמה צילום: עמית שעל

 

החברה מתמקדת באבטחת הענן הציבורי - אותו מרחב וירטואלי שניתן לגישה זולה יחסית מכל מקום ולכן פרוץ יותר להאקרים, בניגוד לענן הפרטי, תשתית שנבנית עבור חברה לפי הזמנה ולכן יקרה יותר, אם כי בטוחה יותר. FortyCloud מונה עשרה עובדים וממוקמת בהרצליה. החברה גייסה ממאגמה כ-1.5 מיליון דולר לפני חודשים ספורים, אך נותרה מתחת לרדאר התקשורתי.

 

איתור פעילות מסוכנת בפייסבוק

 

בנוסף על כך, השקיעה מאגמה שני מיליון דולר גם בסטארט-אפ WireX של היזמים תומר סבן, גלבוע דברה ו-ואדים ליפובצקי. WireX, יוצאת מאיץ הסטארט-אפים של 8200, פיתחה מערכת שמיועדת בין היתר, למפעילות סלולר, ספקיות תקשורת, גורמי אכיפה ועוד. היא מסייעת בניטור תעבורת האינטרנט לצרכי אבטחת סייבר, אבטחת מידע, שיווק ותאימות לרגולציה.

 

במידת הצורך, מאפשרת המערכת גם להתערב בשיחות או בהתנהלות גורמים חשודים על גבי הרשתות החברתיות. לדוגמא, מאפשרת המערכת לנטר התנהגות של חשוד מסוים על גבי פייסבוק, טוויטר או יוטיוב, לבצע ניתוח של התנהגות בזמן אמת ואף לחסום את החיבור של אותו חשוד לאותם היישומים. לפי אתר IVC, מעסיקה החברה חמישה עובדים במושב טל שחר הסמוך לבית שמש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x