$
חדשות טכנולוגיה

אריק שמידט: חובה להגביל את השימוש במזל"ט האזרחי

יו"ר גוגל הביע דאגה מהצמיחה בתפוצת רובוטי ריגול מעופפים בקרב אזרחים. לדבריו, לשימוש בלתי מבוקר בהם עשויות להיות השלכות נרחבות - מהסלמת מריבות שכנים ועד סיוע לטרור

ניצן סדן 17:5313.04.13

אריק שמידט נגד רובוט הריגול המעופף: יו"ר גוגל הביע חששות מהשימושים האזרחיים של מזל"טים למיניהם, אשר הולכים ונהיים נפוצים יותר ויותר.

בראיון שנתן היום (ש') לגרדיאן הבריטי, הסביר כי זמינות הטכנולוגיה והיעדר הרגולציה יוכלו ליצור מצב בו מריבות וסכסוכים יגררו הופעת כלי טיס זעירים שיטרידו אנשים וירגלו אחריהם.

"תאר לעצמך שרבת עם השכן שלך. איך תרגיש אם השכן ילך וירכוש לו רובוט ריגול מעופף, שיטוס כל היום מעל החצר שלך?" אמר. יו"ר גוגל אמר גם שזמינות המזל"ט יכולה לסייע רבות לפעילות טרור.

 

חושש לפרטיותו. יו"ר גוגל, אריק שמידט חושש לפרטיותו. יו"ר גוגל, אריק שמידט צילום: אוראל כהן

 

מזל"טים מסחריים קטנים זמינים לצרכן במדינות רבות. הסוג הבעייתי ביותר הוא הקוואדקופטר, מסוק זעיר בעל ארבעה מדחפים, אשר מסוגל לטוס בצורה יציבה במיוחד, מה שמקל על צילום – אפילו תוך כדי תנועה. מכשיר כזה עולה פחות מהסמארטפון הממוצע, ממנו נשלט.

 

מטוסים קטנים, בעיות גדולות

 

לפי דיווח של ה-BBC, שמידט הוא חבר קרוב של נשיא ארה"ב אובמה ומתפקד כיועץ אישי שלו בנושאי טכנולוגיה. בימים אלו מנסה מנהלת התעופה הפדרלית בארה"ב לקבוע תקנות להפעלת כלי טיס בלתי מאוישים במדינה. רגולטורים ברחבי העולם מנסים להתמוד עם מוצרים אלה. באוסטרליה למשל, משתמש ארגון זכויות בעלי חיים במזל"ט למעקב אחר חוות אשר נחשדות בהתעללות בפרות, מה שעורר חששות בנוגע לפרטיות. החוואים, מצידם, הודיעו כי יפתחו באש על כל מזל"ט שיופיע בשטחם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x