$
מכשירים ומדריכים

פיקח מול חכם, גרסת חברות הטכנולוגיה

סין תקפה את מדיניות האחריות של טאבלט מבית מיקרוסופט כפי שיצאה לאחרונה נגד אפל. בעוד יצרנית האייפד התעלמה מכך והסתבכה עם הממשלה, מיקרוסופט הצליחה לפתור את הנושא בתוך שעות

הראל עילם 12:4410.04.13

לאחר שהכניעה את אפל וזכתה להתנצלות מפי מנכ"ל החברה טים קוק, ממשיכה ממשלת סין את הקמפיין שלה כנגד חברות מערביות. הפעם על הכוונת נמצאת מיקרוסופט, שבניגוד לאפל פתרה את הסכסוך בתוך שעה קלה.

הרדיו הלאומי של סין, שופר של המפלגה הקומוניסטית, שידר השבוע תוכנית שתקפה את טאבלט הסרפס פרו מבית מיקרוסופט. האשמה: החברה נותנת עליו שנה אחריות בלבד - בניגוד לחוק המקומי, שדורש שנתיים אחריות על כל מוצר טכנולוגי.

 

השדרן פאן יי, טען שבחר לחקור את התנהלות מיקרוסופט לאחר "תלונות הציבור" - למרות שהמכשיר נמכר במדינה במשך חודשים ספורים, כך שאף לקוח עדיין לא סבל מכך.

 

מחשב הסרפס פרו מבית מיקרוסופט מחשב הסרפס פרו מבית מיקרוסופט

 

מדיניות מדאיגה נגד ארגונים מערביים

 

בניגוד לאפל, שבמשך שבועות וחודשים התעלמה מהביקורת ונקטה בעמימות, מיקרוסופט הגיבה לטענות בתוך שעות ספורות משידור התוכנית. דוברת החברה בסין אמרה כי החברה עומדת בדרישות החוק הסיני ומציעה אחריות מלאה של שנתיים על כל מוצריה - כולל הסרפס פרו, שנמכר בסין החל מאוקטובר האחרון. החברה מוכרת את המכשיר דרך מספר קמעונאים ואף דרך חנות רשמית חדשה, שנפתחה בסוף החודש שעבר.

 

הסופר דאג יאנג, שמתמחה במפלגה הקומוניסטית, אמר בדאגה לסוכנות הידיעות בלומברג כי ההתקפה כנגד מיקרוסופט נראית כ"שכפול" של הצעד שננקט נגד אפל. גופי תקשורת שמשויכים למפלגה הקומוניסטית התקיפו לאחרונה חברות מערביות נוספות, ביניהן יצרנית הרכב הגרמנית פולקסווגן.

 

לפני כחודש, משרד המשפטים האמריקאי החל לחקור טענות לפיהן בכירים במיקרוסופט סין שיחדו בכירים במפלגה הקומוניסטית לקבלת הטבות והקלות, בין השאר על מנת לקבל אישורים לבניית מרכז החדשנות החדש של החברה במדינה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x