שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אפליקציות

כסף מאפליקציות: גוגל מובילה בהורדות, אפל - בהכנסות

ניתוח של חברת מחקר מראה שמתחילת השנה הגיעו חנויות היישומים של אפל, גוגל, מיקרוסופט ובלקברי לרווח כולל של 2.2 מיליארד דולר, עת הורדו מהן 13.4 מיליון אפליקציות שונות

נמרוד צוק 11:3809.04.13

חנויות האפליקציות של אפל, גוגל, מיקרוסופט ובלקברי הכניסו ביחד 2.2 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2013, כך לפי חברת המחקר Canalys. על פי דיווח של TechCrunch, הורדו מהחנויות כ-13.4 מיליון אפליקציות שונות.

ההכנסות הגיעו ממכירת אפליקציות, מתוכן בתשלום בתוך יישומים חינמיים למיניהם ומדמי מנוי לאפליקציות. הסכום שהציגה קנליס כולל את ההכנסה כולה - החלק שנשאר בידי מפעילות החנויות בצירוף הנתח של המפתחים.

 

שולטת בהורדות, לא בהכנסות. חנות גוגל פליי שולטת בהורדות, לא בהכנסות. חנות גוגל פליי

 

החלוקה בין שתי המובילות, אפל וגוגל, לא השתנתה מהותית: 6.8 מיליון, או 51% מכל ההורדות היו מגוגל פליי, כאשר עיקר ההכנסות, 1.6 מיליארד שהם 74% מהסכום, הגיעו לידי אפל. זו האחרונה נהנתה מ-40% מההורדות, מה שמשאיר לשתי המתחרות הקטנות 9% בלבד.

 

הכנסותיה של גוגל היו כ-20% מהסכום הכולל. המספרים משקפים גידול של 11% בהיקף ההורדות ו-9% בהכנסות לעומת הרבעון הרביעי ב-2012.

 

יותר יישומים בתשלום, יותר רווחים. האפסטור של אפל יותר יישומים בתשלום, יותר רווחים. האפסטור של אפל צילום: בלומברג

 

ומה על בלקברי ומיקרוסופט?

 

בשני השווקים הגדולים שזיהתה קנליס, צפון אמריקה ואירופה, נראו מגמות הפוכות - בארה"ב וקנדה היקף ההורדות גדל ב-6% והיקף המכירות ב-8%, ובאירופה צמחו ההורדות ב-10% והמכירות ב-8%. בשווקים מתפתחים כגון דרום אפריקה, ברזיל ואינדונזיה נראו נתוני צמיחה מרשימים יותר, ציינה החברה (הנתונים הקונקרטיים לגבי שווקים אלה לא פורסמו).

 

לדברי טים שפרד, אנליסט בכיר בחברה, למרות יחסי הכוחות הברורים, מוקדם מדי להספיד את חנויות האפליקציות של מיקרוסופט ובלקברי. אם שתי החברות ישכילו להציע למשתמשיהן תכנים רעננים וחדשניים, יצמצמו את הפערים מבחינת מגוון האפליקציות והזמינות של יישומים מרכזיים, ישתפר מצבן. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x