$
הייטק והון סיכון

ECI תובעת פיצוי של 38.5 מיליון שקל מ-HP

לטענתה, הופר חוזה של 120 מיליון דולר בין השתיים, במסגרתו תוכננה העברת תשתיות ECI לשרתי HP בצרפת. החברה טוענת שההפרה גרמה לה להוצאות בלתי מתוכננות. HP: חברת ECI מתחמקת מדמי ביטול החוזה

מאיר אורבך 14:0608.04.13
ECI הגישה היום תביעה בבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד חברת HP בגין הפרת חוזה. החברה דורשת פיצוי של 38.5 מיליון שקל על נזקים שנגרמו לה בשל כך. HP, מצידה, טוענת ש-ECI כלל לא מסוגלת לעמוד בתנאי החוזה ומנסה להתחמק מדמי הביטול הכרוכים בכך.

על פי החוזה עליו חתמו השתיים באוגוסט 2010, התחייבה ECI להעביר את שירותי המחשוב שלה לחוות שרתים של HP בצרפת. היקף החוזה היה 120 מיליון דולר לעשר שנים. ECI טוענת ש-HP התחייבה להעביר אותה למודל החדש בתוך שמונה חודשים מחתימת ההסכם. בתביעה נטען שהמניע העיקרי לחתימת החוזה עם HP היה מעבר לציוד חדש אותו התחייבה הנתבעת לספק, שיפור היערכות החברה לחירום, מעבר למודל צריכה גמיש על פי שימוש וניצול יתרון הגודל של חוות השרתים של HP.

 

רפי מאור, יו"ר ECI רפי מאור, יו"ר ECI צילום: צביקה טישלר

 

לטענת ECI עד היום לא עמדה HP בהתחייבותה ולא השלימה אף אחת מאבני הדרך עליהן התחייבה בחוזה.

 

בכתב התביעה טוענת ECI למרות שקיבלה הבטחה לתחילת עבודה באפריל 2011 ומאז לא הצליחה לבצע את המעבר. העניין גרם ל-ECI להוצאות בלתי מתוכננות בשל צורך בשכירת כוח אדם נוסף, רכישת חומרה שנדרשה לטיפול במערך המחשוב הקיים ועוד.  

 
HP: מדובר במהלך טקטי של ECI

מ-HP נמסר בתגובה: "בעקבות החמרה במצבה העסקי והכספי של ECI, הצהירה ECI בפני HP כי אין ביכולתה ובכוונתה לעמוד בתנאי ההסכם עם HP. בעקבות זאת, ובעקבות הפרות חוזרות ונשנות של ההסכם על ידי ECI, לרבות אי עמידה בתשלומים שהתחייבה להם, החליטה HP לבטל את ההסכם עם ECI ודרשה ממנה לשלם את דמי הביטול הקבועים בהסכם בסך של כ-19 מיליון דולר".

 

"אין לנו כל ספק שהתביעה שהוגשה היום על ידי ECI היא לא יותר מצעד טקטי שנועד להתמודד עם דרישתה של HP לדמי ביטול ההסכם והדברים יובהרו בבית המשפט".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x