$
חדשות טכנולוגיה

יו"ר HP פורש מהחברה

ריימונד ליין, יו"ר בכיר של החברה מאז 2010, ימשיך לכהן כחבר בדירקטוריון יצרנית המחשבים הגדולה בעולם. הוא פורש בנקודת שפל עבור HP, לאחר שאיבדה 60% משוויה בשלוש השנים תחת כהונתו של היו"ר היוצא

הראל עילם 13:3405.04.13
ריימונד ליין, יו"ר הבכיר של דירקטוריון יצרנית המחשבים HP, יחד עם עוד שני חברים בדירקטוריון, התפטרו כתוצאה מהשערורייה התקשורתית הגדולה הסובבת את רכישת חברת התוכנה אוטונומי על ידי HP ב-2011 תמורת יותר מ-10 מיליארד דולר.

 

החברה מסרה אמש (ה') הודעה רשמית על הרה-ארגון מחדש, כאשר ליין הודיע על התפטרותו במקור בפגישת הדירקטוריון לפני כשבועיים. הוא שירת בתפקיד מאז 2010, ורק לפני כחודש הוארכה כהונתו בהצבעת הדירקטוריון. אז, ליין קיבל 60% מהקולות - מה שנתפס כהצבעת אי-אמון לעומת 85% מהקולות קיבל שנה לפני כן. יחליף אותו באופן זמני חבר הדירקטוריון רלף ויטוורת', ובזמן שהחברה מחפשת מחליף קבוע לליין - אשר ישאר כחבר דירקטוריון.

 

 

מג וויטמן, מנכ"לית HP. הפרישה צפויה לתת לה את מרחב הנשימה הנדרש להצלת החברה מג וויטמן, מנכ"לית HP. הפרישה צפויה לתת לה את מרחב הנשימה הנדרש להצלת החברה צילום: בלומברג

 

הנהלת HP במסע להצלת החברה

 

"אחרי מחשבה עמוקה והתבוננות בהצבעת הדירקטוריון לפני כחודש, החלטתי לעזוב את תפקידי כיו"ר החברה" מסר ליין, בכיר לשעבר באורקל שמעברו ל-HP גרם ללא מעט מהמתיחות הרבה בין שתי החברות, שהובילה גם לסדרה של תביעות הדדיות. מניית החברה ירדה ב-60% תחת כהונתו, מתחילת 2010 ועד היום.

 

במכתב הפרישה שלו הוא ציין כי הוא מקווה שפרישתו תיתן למג וויטמן, מנכ"לית החברה, את הזמן הנדרש "לנקות את האורוות" ולשקם את החברה ואמון המשקיעים. הוא תיאר את וויטמן כ"אישה מבריקה", המובילה "מהלך קשה במיוחד לשיקום החברה".

 

ליין זכה לביקורת נוקבת על התנהלות הדירקטוריון בשנתיים האחרונות, שכללה הדחת שני מנכ"לים - מארק הרד וליאו אפותקר, דעיכה בהיקף המכירות של החברה בתחום המחשבים האישיים, הכשלון המהדהד בחדירה לשוק המובייל עם WebOS, פיטורי עשרות אלפי עובדים ורכישת אוטונומי.

 

רכישת אוטונומי באופן ספציפי זכתה לסיקור תקשורתי משמעותי בחודשים האחרונים, לאחר שחברת HP טענה כי הנהלת אוטונומי הבריטית זייפה את הנתונים הפיננסיים שלה על מנת לעשות אותה יותר אטרקטיבית לרכישה. לפני כחודש, ממשלת בריטניה החלה בחקירה כנגד אוטונומי. HP כבר הודיעה על מחיקת 8.8 מיליארד דולר בעקבות רכישת החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x