$
אינטרנט

ענני מלחמה: אמזון פלשה לטריטוריה של דרופבוקס וגוגל דרייב

החברה שדרגה את שירות האחסון בענן שלה, שכעת מאפשר סנכרון אוטומטי בזמן אמת עם המחשב, לשמירת מוזיקה, תמונות ומסמכים. השירות ניתן בחינם והרחבת נפח האחסון בו זולה משל המתחרות

הראל עילם 15:5102.04.13

אמזון הצטרפה הבוקר (ג') באופן רשמי למלחמת שירותי האחסון בענן, ומתמודדת כעת באופן ישיר מול דרופבוקס, גוגל דרייב ו-SkyDrive מבית מיקרוסופט.

זאת, לאחר שהוסיפה תכונה חדשה ומהותית לשירות הקיים שלה - האפשרות לסנכרון קבצים באופן אוטומטי. החברה ביצעה השקה שקטה לתכונה והיא התגלתה לראשונה על ידי אתר TheVerge.

 

שירות הסטרימינג של אמזון. מעתה, בסנכרון חי עם המחשב שירות הסטרימינג של אמזון. מעתה, בסנכרון חי עם המחשב

 

חברת האינטרנט הגדולה נכנסה לתחום האחסון בענן לפני כשנתיים, כאשר השיקה מחסן מדיה דיגיטלי שמאפשר למשתמשים להעלות קבצי מוזיקה לרשת ולהאזין להם בסטרימינג דרך כל מכשיר מקוון. המחסן של אמזון התחרה אז עם גוגל מיוזיק, שהושק זמן קצר אחריו ועם אייטיונס מבית אפל.

 

השדרוג החדש הופך את הכלי של אמזון לשירות אחסון ענני מלא בעל פונקציונליות נרחבת. בדומה לדרופבוקס, יכולים המשתמשים ליצור ספריה על המחשב שלהם, שתסונכרן אוטומטית עם כל שאר המחשבים ברשת וחשבון הענן. לא ברור מדוע לקח לאמזון זמן כה רב לעדכן את השירות שלה מול המתחרים - יתכן כי זה בגלל ההתרכזות שלה בתחום שירותי האינטרנט העסקיים, בו היא אחת השחקניות הגדולות בעולם.

 

חצי ממחיר דרופבוקס

 

כל משתמש יקבל חמישה גיגה-בייט שטח אחסון בחינם, כאשר העלות של שטח אחסון נוסף עומדת על דולר לשנה לכל שני גיגה-בייט - בערך מחצית מדרופבוקס, ומחיר דומה לגוגל ומיקרוסופט. המחיר אף מעט זול יותר משאר שירותי האחסון המקצועיים של אמזון עצמה.

 

כרגע, השירות מיועד למחשבים אישיים בלבד, ותומך במערכות ההפעלה ווינדוס ובמחשבי Mac OS 10.6 ומעלה. החברה השיקה את האפליקציה של השירות למחשבים אישיים לפני כשנה, ללא יכולת סנכרון. אין כעת תוכניות להרחבת שירות הסנכרון גם למכשירי מובייל, מעבר לאפליקציות הקיימות שמאפשרות אחסון, גישה והפעלת תמונות ומוזיקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x