$
אינטרנט

הביטקוין צובר ערך: שוויו הכולל של המטבע מגיע למיליארד דולר

שוויו הכולל של המטבע הווירטואלי הגיע למיליארד דולר ביום חמישי שעבר. העלייה החדה בשערו של הביטקוין מיוחס להטמעת מערכת בקרה חדשה למניעת אינפלציה ולמשבר הבנקים בקפריסין

רפאל קאהאן 16:4231.03.13

אם יש לכם ביטקוין בארנק הווירטואלי בוודאי תשמחו לשמוע כי שוויו של המטבע עלה ל-92 דולר לביטקיון, זאת ביחס ל-32 דולר לביטקוין לפני כחודש. סך כל יחידות הביטקוין בשוק הינם כ-11 מיליון.

המטבע הווירטואלי שמבוסס על מפתח קריפטוגרפי, סובל מבעיות טכניות שמשפיעות על אמינותו ומונע ממשקיעים מוסדיים מלהשתמש בו. בנוסף המטבע משמש גם בעסקאות מפוקפקות, כגון מסחר בשוק השחור ובעסקאות סמים.

 

למרות זאת עליית שערו של המטבע מיוחס לשני גורמים: האחד הוא הטמעתה של מערכת למניעת אינפלציה, והשני הוא הטלטלה שעוברת מערכת הבנקאות הקפריסאית בשבועות האחרונים.

 

המשבר הבנקאי בקפריסין משפיע גם על ערכו של הביטקוין המשבר הבנקאי בקפריסין משפיע גם על ערכו של הביטקוין צילום: אי פי איי

 

הביטקוין הושק בשנת 2009 כמטבע חופשי המתבסס על פרוטוקול P2P כמו ביטורנט. עד היום הדרך היחידה להשתמש בו היה על ידי המרתו למטבע מוכר כמו הדולר האמריקאי. אולם מאז אמצע מרץ הודיעו אתר רדיט ואתר מגה של קים דוטקום כי ניתן יהיה לשלם בביטקוין על דמי המנוי שלהם.

 

כלכלנים רבים עומדים חסרי אונים בבואם להסביר את הצלחתו של המטבע הווירטואלי, הכלכלן האמריקאי, לורנס ווייט מאוניברסיטת ג'ורג' מייסון הודה כי: "צבירת הערך של ביטקוין הינה תעלומה בעיני הכלכלנים, מפני שהוא לא הושק באותו אופן כמו מטבעות מסורתיים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x