$
חדשות טכנולוגיה

מייסד בלקברי עוזב את החברה

מייק לזרידיס הודיע כי הוא יסיים את תפקידו הנוכחי כסגן יו"ר הדירקטוריון ודירקטור בעוד כחודש. בתוך כך, הודיעה יצרנית הסמארטפונים כי מכרה כמיליון מכשירי Z10 מאז השקתו בסוף ינואר

רפאל קאהאן 16:2828.03.13

סופו של עידן עבור בלקברי (RIM לשעבר): מייק לזרידיס, שייסד את החברה ב-1984 כחברת הייטק שפיתחה טכנולוגיות עבור GM והוביל אותה לפסגת יצרני הטלפונים הסלולריים, הודיע היום על פרישתו. לזרידיס הודיע כי בכוונתו להתמקד בהשקעות בתחום המחשוב הקוואנטי.

מאז ייסודה של בלקברי כ-RIM, כיהן לזרידיס כמנכ"ל החברה. בהמשך צירף את ג'ים באלסילי ומינה אותו כמנכ"ל משותף. מומחיותו של לזרידיס בפן הטכנולוגי השלימה את כישוריו המסחריים של באלסילי ותרמה רבות לזינוקה כאחת מיצרניות הסלולר הגדולות בעולם.

 

בסוף 2011, לאחר תקופה בה חוותה החברה ירידה חדה במכירות ביחד עם תקלת שירות חמורה בשירות ההודעות המאובטח שלה, הודיעו שני המנכ"לים על פרישתם ועל מינויו של ת'ורסטון היינס לתפקיד מנכ"ל.

  

ה-Z10 מכר כמיליון יחידות מאז השקתו ה-Z10 מכר כמיליון יחידות מאז השקתו צילום: ניצן סדן

 

לזרידיס מונה לתפקיד סגן יו"ר הדירקטוריון ולדירקטור בעוד באלסילי פרש לחלוטין מן החברה. התפטרותו של לזרידיס מהחברה תיכנס לתוקף ב-1 במאי. היינס הצליח להחזיר את החברה לקדמת הבמה בזכות השקתה של מערכת הפעלה חדשה, ה-BB10 וכן בזכות השקת סמארטפון ה-Z10.

 

במקביל להודעת הפרישה של לזרידיס, החברה הודיעה כי היא מכרה כמיליון יחידות Z10, תוך שהיא מנפצת את תחזיות האנליסטים שחזו מכירות של 915,000 יחידות. מדובר על הישג מרשים ליצרנית שהייתה על סף תהום לפני פחות מחצי שנה.

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x