$
מכשירים

ווינדוס פון 8 עקפה את מכירות iOS בשש מדינות

מכשירי נוקיה, HTC ודומיהם שמבוססים על מערכת ההפעלה של מיקרוסופט רשמו הישג מכובד ועקפו את מכירות האייפון במספר מדינות. עם זאת, שיעור המכירות עדיין נמוך

רפאל קאהאן 17:3228.03.13

מכירות סמארטפוני ווינדוס פון 8 עקפו את מכירות מכשיריה הניידים של אפל ברבעון הרביעי של 2012 במספר מדינות. במיקרוסופט ציינו את ארגנטינה, רוסיה, דרום-אפריקה, אוקראינה, הודו ופולין - כך על פי נתונים שפורסמו על ידי ענקית התוכנה ושנאספו בעזרת חברת המחקר IDC.

לגבי המדינה השביעית קיימת מחלוקת מכיוון שב-IDC שילבו מספר מדינות קטנות כגון קרואטיה במה שהם כינו "שארית מרכז ומזרח אירופה".

 

נוקיה היא הקטר שמושך את ווינדוס פון 8 בעולם נוקיה היא הקטר שמושך את ווינדוס פון 8 בעולם

 

למרות הצהרותיה של מיקרוסופט, ניתוח של כמות היחידות שנמכרו מראה תמונה פחות ורודה מזו שמנסים להציג ברדמונד. על פי IDC, שלוש מן המדינות שצוינו מייצגות שווקים בהם מספר המכשירים שנמכרו לא עבר את ה-100 אלף. 

 

המספרים של IDC מתבססים על נתוני מכירות רשמיים, אולם בחלק מן המדינות כגון ארגנטינה, המיסוי הגבוה על טלפונים סלולריים מייצר שוק יבוא מקבילי שוקק שאותו קשה מאוד לכמת וש-IDC לא מסוגלת לבדוק.

 

בנוסף, מכשירי ווינדוס פון 8 נוטים להצליח בעיקר בשווקים בהם לנוקיה יש עדיין מיתוג חזק, בעיקר בעזרת קו המכשירים הפשוטים יותר שעדיין זוכים לעדנה במדינות מתפתחות. מה שאומר שמדובר בשווקים בהם לאפל בכל מקרה יש דריסת רגל מוגבלת עקב עלויות גבוהות של מכשיריה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x