• תפריט
חדשות טכנולוגיה

פגיעה בכבל האינטרנט במצרים שיבשה גלישה במזרח התיכון

גורמים לא ידועים חתכו את הכבל האופטי התת ימי, אשר מחבר את האזור לרשת. בשל כך, אירעו תקלות גלישה במדינות רבות באפריקה ובאסיה. הגלישה בישראל לא נפגעה

נמרוד צוק 12:0828.03.13

כבל התקשורת האופטי התת ימי SEA-ME-WE-4 נחתך אתמול ליד אלכסנדריה שבמצרים. הפגיעה גרמה להפרעות והאטה בחיבור לאינטרנט בשורה של מדינות באפריקה, המזרח התיכון ואסיה.

על פי דיווח של ה-BBC מפי צבא מצרים, מדובר בחבלה מכוונת שנגמרה על ידי שלושה צוללנים שנתפסו בשעת מעשה ונעצרו לחקירה בידי השלטונות.

 

ארכו של הכבל כ-18,800 ק"מ ובין המדינות שמחוברות באמצעותו אפשר למצוא את הודו, פקיסטן, סינגפור, מלזיה, סעודיה, איטליה וצרפת (ישראל, למרות הקרבה הפיזית, איננה מחוברת אליו ישירות).

 

הנחת סיב אופטי בין יבשתי הנחת סיב אופטי בין יבשתי צילום: אלעד גרשגורן

 

בפקיסטן, לדוגמה, גרמה השבתת בכבל לפגיעה בכ-50% מתעבורת הרשת במדינה, ולהאטות שהגיעו עד 60% ממהירות הגלישה המקורית.

 

התקלה מתרחשת בעיתוי בעייתי במיוחד, שכן מספר כבלים מרכזיים נוספים באיזור חוו תקלות שטרם תוקנו או הושבתו לצורך תחזוקה, למשל כבל I-ME-WE שמחבר בין הודו למזרח התיכון ואירופה - מה שמגדיל עוד יותר את היקף השיבושים. זו כבר התקלה השלישית בכבל מתחילת השנה וה-11 במספר מאז החל לפעול ב-2008.

 

קונסורציום החברות שמתפעל את הכבל, שמונה כ-16 חברות תקשורת שונות, פועל כעת לתיקון התקלה, אבל לעת עתה ללא מועד צפוי לסיום התיקונים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x