$
אפליקציות

בלקברי: אחת מכל חמש אפליקציות מבוססת על אנדרואיד

הדמיה של אפליקציות שנועדו למערכת ההפעלה של גוגל היא אחת השיטות של בלקברי להרחבת היצע היישומים בחנותה המקוונת. בנוסף, החברה מציעה למפתחים ביטוח של 10,000 דולר לאפליקציות

רפאל קאהאן 16:3327.03.13

20% מתוך סך האפליקציות שקיימות כרגע בחנות של בלקברי מבוססת על אפליקציית אנדרואיד מקבילה. כך עולה מדיווח של הוול סטריט ג'ורנל. הסיבה לכך היא הרצון להגדיל את היצע האפליקציות למשתמשים במהירות.

מכשיר ה-Z10 החדש של בלקברי, שהושק בארה"ב ברשת AT&T לפני יומיים, מתבסס על BB10 - מערכת הפעלה חדשה לחלוטין. על מנת להימנע מהבעיה הידועה של מחסור באפליקציות כמו בווינדוס פון 8, החליטו בבלקברי לצייד את המפתחים בפלטפורמת פיתוח המאפשרת המרה ישירה של אפליקציות אנדרואיד למערכת ההפעלה של בלקברי.

 

בלקברי Z10 - סוס עבודה מרשים בלקברי Z10 - סוס עבודה מרשים

 

היתרון של פלטפורמה מעין זו למפתחים הוא ברור, היא חוסכת זמן פיתוח רב ומבטיחה להם ערוץ הפצה נוסף עבור המוצר שלהם.

 

המטרה: למשוך מפתחים

 

 "אנחנו מספקים למפתחים מקפצה שתעזור להם לעלות על הפלטפורמה שלנו. המשתמשים זקוקים לתוכן ואם זו הדרך המהירה ביותר לספק להם אותו, זה מעולה", אמר בשבוע שעבר סמנכ"ל הפיתוח העסקי של בלקברי, בראיון לג'ורנל.

 

זו לא הדרך היחידה שבלקברי מצאה על מנת למשוך מפתחים: בחברה מציעים למפתחים אחריות של עד 10,000 דולר עבור כל אפליקציה, כך שבכל מקרה המפתח מקבל תמורה בעבור ההשקעה שלו. 

 

הבעיה היחידה של בלקברי היא שמפתחים עלולים להימנע מלהתאים את האפליקציה המומרת לפלטפורמת BB10. למרות שחלק מהמפתחים כמו אמזון הראו שניתן לעשות זאת, הרי שמדובר בתוספת זמן עבודה שלא בטוח שמפתחים קטנים יותר ירצו להשקיע. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x