שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

סין מאמצת את אובונטו, תפתח גרסה שלה למערכות ממשלתיות

המעצמה הקימה מעבדת חדשנות שתבנה את אובונטו Kylin, גרסה מיוחדת של מערכת ההפעלה. היא תושק בחודש הבא ויהיו לה גרסאות למחשבים שולחניים, שרתים, סמארטפונים וטאבלטים

ניצן סדן 10:3725.03.13
משרד התעשיה וטכנולוגיות המידע של סין מאמץ את אובונטו, מערכת ההפעלה הלינוקסית של קנוניקל. תפותח גרסה מיוחדת שלה, שתיקרא אובונטו Kylin ותשרת את משרדי הממשלה הקומוניסטית. כך, על פי דיווח של הרג'יסטר הבריטי.
"השקת אובונטו קילין תביא את קהילת הקוד הפתוח הסינית אל תוך מקבילתה העולמית", אמר מארק שאטלוורת', מייסד קנוניקל. "עם אובונטו קילין, לסין תהיה מערכת הפעלה מאובטחת ויציבה משלה, שתפעל במקביל לאובונטו העולמית". לדבריו, הפלטפורמה החדשה תפעל על מחשבים שולחניים, שרתים, שירותי ענן, טאבלטים וטלפונים חכמים.

 

אובונטו. תקבל גם גרסה סינית אובונטו. תקבל גם גרסה סינית

 

לפרויקט שותפים גם מרכז קידום תעשיית התוכנה והשבבים של סין (CSIP) והאוניברסיטה הלאומית לטכנולוגיות הגנתיות (NUDT). שני הגופים הקימו מעבדת חדשנות בביג'ינג, אשר תפתח ותקדם את מערכת ההפעלה החדשה. היא צפויה להיות מושקת רשמית בחודש הבא.

 

ככל הנראה שסין בחרה באובונטו משום שגמישותה הרבה תקל על המעבדה הממשלתית לשלב בה כלי ניטור, בקרה וצנזורה במהירות וללא תלות בחברות תוכנה חיצוניות.

 

בנוסף, רוב הנוזקות וכלי הפריצה הקיימים נועדו לפעול בסביבת ווינדוס, מה שעשוי להוסיף במידת מה לאבטחת המערכות הסיניות. על אף דברי שאטלוורת', ככל הנראה שלא יהיה שיקוף של קודי המקור בין קהילת אובונטו העולמית ובין המפתחים הסיניים: הפיתוח יעשה במסגרת מעבדת החדשנות הממשלתית כדי למנוע דליפה של רכיבי קוד שעשוים ללמד גורמים זרים על אופי המערכת ולאתר בה נקודות תורפה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x