$
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

8 מיליון דולר השקעה הפכו ל־42 מיליון: נוליו תימכר ל־CA

העסקה צפויה להיחתם בימים הקרובים לאחר חודשים של משא ומתן; נוליו, הפועלת בתחום התוכנה הארגונית, היא החברה ה-11 שרוכשת CA בישראל

אסף גלעד 07:0924.03.13

ענקית מערכות המידע האמריקאית Computer Associates - CA - רוכשת את הסטארט־אפ הישראלי נוליו תמורת כ־42 מיליון דולר, כך נודע ל"כלכליסט".  

העסקה בין CA לנוליו צפויה להיחתם בימים הקרובים לאחר חודשים של משא ומתן, שבמסגרתו התנגדו משקיעי החברה ובראשם קרן סידר למכירה מתוך ההנחה כי החברה צפויה לגדול ולהציג בעתיד שווי גבוה יותר. זאת בעוד שהמייסדים ערן שר ואלון אייזנמן, לצד מנכ"ל החברה דורון גרסטל, היו מעוניינים לקבל את הצעתה של CA למכור את החברה תמורת 40–50 מיליון דולר.

 

(ארכיון) (ארכיון) צילום: shutterstock

 

ל"כלכליסט" נודע עוד כי קרנות ההון סיכון סקויה וגריילוק ביקשו להצטרף להשקעה בחברה, אך לאחר משא ומתן ממושך עם סידר משכו את ההצעה.

 

קרן סידר, המחזיקה כ־40% בחברה, צפויה לקבל מהעסקה יותר מ־16 מיליון דולר על השקעה מוערכת של כ־4–5 מיליון דולר. בחברה הושקעו סך הכל 7–8 מיליון דולר על ידי סידר, קרן בלאמברג בבעלות איש העסקים דיוויד בלאמברג, סגן נשיא מרקורי לשעבר יובל סקרלט, המשקיע הסדרתי זוהר גילון, מנכ"ל פועלים שוקי הון לשעבר ניר ברונשטיין ומנכ"ל בבילון לשעבר אלכס אזולאי.

 

נוליו הפכה בשנים האחרונות לאחת מחברות הסטארט־אפ הישראליות המבטיחות בתחום התוכנה הארגונית, עם הכנסות של 10 מיליון דולר בשנה. החברה מכפר סבא מפתחת תוכנה לאוטומציה וניהול של מערכות מידע גדולות הניתנות לגישה דרך האינטרנט.

 

זוהי הרכישה ה-11 של CA בישראל. עד כה רכשה החברה האמריקאית את החברות הישראליות העוסקות בתוכנה ארגונית איי.די פוקוס, אקסופוסט, איריס סופטווטר, סקיוריטי־7 ויוריקיפיי, שהיתה הרכישה האחרונה של החברה והתבצעה בשנת 2008. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x