$
בשולי הרשת

בשולי הרשת

הפכנו את "כלכליסט" למשחק מובייל מקוון. לא תנסו?

בעזרת ניסוי מרהיב חדש של גוגל שזכה לשם World Wide Maze, ניתן להפוך אתרים למשחקים נאים שנשלטים מהסמארטפון על בסיס קישוריות HTML5. ערכנו המרה שכזו לאתר "כלכליסט", להנאתכם

הראל עילם 20:2321.03.13
גוגל חשפה הערב (ה') פרויקט חדש, מסקרן ומוזר, פרי פיתוחו של אחד מעובדי החברה ביפן. הכירו את World Wide Maze, משחק דפדפן המיועד לכרום המסוגל להפוך כל אתר אינטרנט למפת משחק תלת ממדית מאתגרת. ואם זה לא מספיק, אפשר אפילו לחבר את הטלפון החכם למשחק.

 

המשחק הופך כל אתר למפה נרחבת על בסיס HTML5. מדובר במשחק קואורדינציה פשוט, בו עליכם להטות את הסמארטפון כדי לגלגל כדור אל תוך שער ולהימנע ממכשולים. את תפקיד הגורמים שמפריעים לכם בדרך משחקים אלמנטים מהאתר עצמו. 

 

האם תצליחו לצלוח את המסלול ולהכניס את הכדור לשער? האם תצליחו לצלוח את המסלול ולהכניס את הכדור לשער?

 

מבדיקתנו עולה כי המרת של אתרים מסויימים יכולה לקחת זמן רב, ואתרים אחרים לא יעלו בכלל. בעוד שהצלחנו להעלות את "כלכליסט" טכנולוגי, אתרים ישראלים אחרים לא עברו בהצלחה את ההמרה. בנוסף, המשחק לא יודע לקרוא היטב אלמנטים אינטראקטיביים או שפות שאינן משתמשות באלף-בית לטיני.

 

 

תכונה נוספת הוא היכולת לחבר טלפון חכם המריץ גם הוא את דפדפן כרום, הזמין כעת לאייפון ולאנדרואיד. לאחר מכן, ניתן לסנכרן בין מסך המחשב ומסך הטלפון במידה ושניהם מחוברים על אותו חשבון גוגל, שניהם מריצים את אותה תגית והטלפון תומך בסנכרון פעיל. במידה וכל השלבים הטכנולוגיים עובדים - ואצל רוב הטלפונים שבדקנו הם לא - אתם תוכלו לשלוט במשחק בעזרת הטלפון החכם שלכם, בצורה אלחוטית, ללא צורך בהתקנה מיוחדת.

 

מרהיב וכיפי, אבל לא מגיב היטב לעברית. אתר "כלכליסט" במשחק של גוגל מרהיב וכיפי, אבל לא מגיב היטב לעברית. אתר "כלכליסט" במשחק של גוגל

 

המשחק הוא חלק מ-Chrome Experiments, פרויקט שהחברה השיקה ב-2009 במטרה להדגים את היכולות של הדפדפן המתקדם שלה. בעוד שרוב הפרויקטים הם פיתוחים עצמאיים, חלקם מגיע מבית עובדי גוגל. עד כה, יש למעלה מ-500 פרויקטים באתר.

 

שולטים בדפדפן מהסמארטפון. WWM שולטים בדפדפן מהסמארטפון. WWM

 

איך משחקים?

 

כדי לשחק בגרסת "כלכליסט" של WWM יש להיכנס לכתובת האתר, לעקוב אחר ההוראות ולהמתין עד סוף תהליך ההמרה. לאחריו, תוכלו לחוות את "כלכליסט" בדרך חדשה לגמרי.

 

התוצאה הסופית מאוד מיוחדת - אם כי לא מלוטשת. אבל WWM מראה שיש מקום וצורך לסנכרון אמיתי בין המחשב ובין הטלפון. נקווה שבעתיד יהיה התהליך נוח ומיידי יותר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x