$
חדשות טכנולוגיה

מחקר: נשים מרוויחות כמו גברים בהייטק האמריקאי

סקר שנערך לאחרונה גילה כי שכר הנשים בהייטק כמעט משתווה כיום לשכר הגברים. לטענת הסוקרים, שוק ההייטק מתבסס על כישורי העובדים ולא מגביל את שכר הנשים

רפאל קאהאן 15:5021.03.13

שכר הנשים בתעשיית ההייטק בארה"ב כמעט משתווה בממוצע לשכר הגברים. כך עולה מסקר של חברת Dice המתמחה מזה יותר מ-20 שנה בשוק העבודה במקצועות ההייטק והטכנולוגיה.

הסקר מצא כי נשים מרוויחות כיום בממוצע כ-85 אלף דולר ביחס לממוצע של 95 אלף דולר אצל הגברים. תוצאות הסקר משקפות את רמת המשכורות הנהוגה בשנים 2012-2013.
 
לטענת Dice, ממוצע המשכורות שנסקר נשמר בקביעות מאז 2009. "בשוק הטכנולוגיה מה שקובע זה הכישורים" מסביר סמנכ"ל Dice, טום סילבר, "היכולת שלך לממש את הכישרון שלך לטובת המעביד הוא מה שמניע את שוק הטכנולוגיה".
 
בכירת פייסבוק, שריל סנדברג, טענה בספרה כי המצב חמור בהרבה משתאר המחקר בכירת פייסבוק, שריל סנדברג, טענה בספרה כי המצב חמור בהרבה משתאר המחקר צילום: בלומברג
 

הסקר של Dice הקיף כ-15 אלף עובדים בכל הענפים של תעשיית ההייטק האמריקאית - תוכנה ושירותים מקוונים, אפליקציות, מדיה חברתית, חומרה, מכשירים ועוד.

 

סנדברג חושבת אחרת

 

הסקר גם מעמיד את מסקנותיה של סמנכ"לית התפעול של פייסבוק, שריל סנדברג, כלא מציאותיות. סנדברג טענה בספרה "lean In" כי על כל דולר שגבר מרוויח, אשה מרוויחה כ-77 סנט.

 

הסקר גם מראה כי המקצועות המועדפים על נשים היו ניהול פרוייקטים, ניתוח עסקי וניהול משאבי אנוש. לעומת זאת אצל גברים המקצועות המועדפים היו הנדסת תוכנה, ניהות מערכות ופיתוח אפליקציות.   

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x