• תפריט
אינטרנט

דיווח: גוגל תשיק פלטפורמת צ'ט חדשה - Babble

גוגל Talk הפופולרי, הצ'ט הקבוצתי בגוגל+, כלי המסרים המידיים של גוגל דרייב וגוגל Voice - כולם יאוחדו תחת פלטפורמה זו. מפתחים העלו חששות מהגבלות שתטיל החברה על סנכרון אפליקציות ל-Babble

נמרוד צוק 12:4120.03.13

גוגל עובדת על פלטפורמת מסרים חדשה בשם Babble. מטרתה: החלפת התשתיות השונות של כלי המסרים המידיים כגוגל Talk, ה-Hangout של גוגל+, הצ'ט הפנימי של גוגל דרייב, גוגל Voice ועוד. כך דיווח אמש אתר Geek.com על בסיס מקורות פנימיים בענקית החיפוש.

השירותים הללו מבוססים על אותה הפלטפורמה, המערכת הפתוחה XMPP, אולם מתקשים לתפקד היטב זה מול זה. כאשר לדוגמה לא ניתן לפתוח Hangout מתוך רשימת אנשי הקשר בגוגל דרייב או להמשיך שיחה שהתחילה בשירות אחד באמצעות שירות אחר, בחלק מהמקרים.

 

גם ה-Hangout של גוגל+ ישולב בפלטפורמה החדשה גם ה-Hangout של גוגל+ ישולב בפלטפורמה החדשה

 

Babble אמורה בשלב הראשון לאפשר תקשורת חלקה בין השירותים השונים וצורת תפעול רציפה יותר, למשל שיתוף תמונות בחלון השיחה בכל השרותים ולא רק בצ'ט של גוגל+. בשלב השני, יאוחדו השירותים לחלון צ'ט ורשימת אנשי קשר אחודים שיהיו זמינים מכל מקום.

 

המפתחים חוששים מהפלטפורמה החדשה

 

המעבר מסביבת XMPP הפתוחה לטכנולוגיית Babble הסגורה מעוררת דאגה בקרב מפתחים: בעוד XMPP איפשרה להם לעבוד בקלות מול מוצרי גוגל, חוששים המפתחים מהגבלות שתטיל גוגל על השימוש בשרותי הצ'ט באמצעות כלים שלא מתוצרתה. עם זאת, פלטפורמת Babble צפויה לספק תשתית אמינה, גמישה ובעלת ביצועים משופרים.  

 

גוגל טרם הגיבה רשמית לפרסומים בנושא, אבל על פי הערכות היא צפויה לחשוף את הטכנולוגיה בכנס Google IO שייערך במאי הקרוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x