$
מכשירים ומדריכים

דיווח: מכשיר הנקסוס 5 יהיה מפלצת עם עוצמה של לפטופ

נחשף המפרט של הסמארטפון הבא מבית גוגל ו-LG, שמכונה "מגלודון" - כשמו של כריש פרהיסטורי מפלצתי. מדובר בטלפון החזק ביותר שפותח אי פעם, שעולה בעוצמתו על של מחשב ממוצע. "כלכליסט" בחן את היתכנות הפיתוח

הראל עילם 11:5118.03.13

ימים בודדים לאחר שסמסונג חשפה את גלקסי S4, הבלוג AndroidandMe חשף את המפרט הטכני של המכשיר הבא בסדרת נקסוס של גוגל. הוא טוען כי המידע הגיע אליו ממקום אנונימי בתוך גוגל. המפרט מציג טלפון בעל עוצמה אדירה, אולם מעלה כמה תהיות בנוגע להיתכנות פיתוח שכזה.

המוצר ידוע תחת שם הקוד "מגלודון" (כריש פרהיסטורי עצום), והשם המסחרי הסופי שלו צפוי להיות נקסוס 5 - דור ההמשך לסמארטפון מבית LG וגוגל שזכה לביקורות משבחות ותגית מחיר נמוכה במיוחד, אך סבל מקשיי אספקה. לפי הדיווח, מגלודון יצא לשוק לקראת סוף 2013.

 

תמונת המכשיר החדש שדלפה תמונת המכשיר החדש שדלפה

 

נקסוס 5 צפוי גם הוא להיות מבית LG ולכלול עם מפרט טכני מתקדם במיוחד שמתחרה בכל טלפון חכם הנמצא כיום בשוק, או צפוי לצאת בקרוב. באופן ספציפי, טען הבלוג שהוא יגיע עם מעבד ארבע ליבות מבית קוואלקום במהירות 2.3 גיגה-הרץ כל אחת, שלושה גיגה-בייט זכרון פנימי, מסך 5.2 אינץ OLED ברזולוציית Full HD, סוללה עצומה בנפח 3,300 מיליאמפר-שעה ומצלמת אחורית 16 מגה-פיקסל.

 

לשם השוואה, לגלקסי S4 יש שני גיגה-בייט של זיכרון פעולה, מעבד במהירות 1.9 גיגה-הרץ, מסך של חמישה אינץ ומצלמת 13 מגה-פיקסל. בנוסף, נקסוס 5 צפוי להגיע עם תמיכה במהירויות סלולר דור רביעי של עד 150 מגה-ביט, זיהוי מחוות בדומה לגלקסי S4, רמקולי סטריאו ולהגיע בדגמים בדגמים בעלי נפח אחסון של 16, 32 ו-64 גיגה-בייט.

 

נקסוס 5 או מוטורולה X? 

 

ישנם כמה נתונים במפרט שנראים חשודים מאוד. מהירות שעון של 2.3 גיגה-הרץ יכולה להיות מהירה מדי לסמארטפון ללא מערכת קירור, בלי קשר להתקדמות טכנולוגית. בגלל אופי ערוצי הגישה לזכרון בטלפון חכם, ניתן להניח כי מעצבים לא יבחרו מספר אי זוגי כמו שלושה גיגה-בייט אלא יעדיפו לעבור לארבעה גיגה-בייט.

 

כמו כן, הרמה של המפרט והחלוקה שלו למספר תתי דגמים נשמעת כמו משהו שמתאים יותר למכשירי פרימיום ולא לסדרת נקסוס, שמתמקדת עתה במכשירים זולים יחסית. בנוסף, עדיין לא ידוע אם גוגל תמשיך את שיתוף הפעולה שלה עם LG גם במכשיר הבא במיתוגה. הגיוני כי המפרט המדובר מתאים למוטורולה X, המכשיר המסתורי שאמור להיות התוצאה של עבודה ממושכת בין מוטורולה וגוגל.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x