• תפריט
חדשות טכנולוגיה

בלקברי: "לא נייצר טלפונים ב-50 דולר"

מנכ"ל חברת בלקברי, ת'רסטון היינס, מזים את השמועות על כך שיצרנית הטלפונים הקנדית תייצר טלפונים זולים. "אנחנו כן מתכוננים לייצר מכשירים זולים יותר לשוק ההודי והסיני", הדגישו בבלקברי

רפאל קאהאן 13:3310.03.13

בלקברי, יצרנית הטלפונים הסלולריים הקנדית, אשרה כי היא מתכננת קו של טלפונים מוזלים המיועדים לשווקים מתעוררים כגון השוק ההודי והסיני. לעומת זאת לחברה אין כל כוונה להתחרות בשוק המכשירים הפשוטים, כך הדגיש מנכ"ל החברה, ת'ורסטן היינס.

 

"אתם לא תראו אותנו נכנסים לתחום המכשירים שנמכרים ב-50 או 60 דולר. זוהי איננה בלקברי", כך אמר היינס במסגרת כנס שנערך בעיר הקנדית ווטרלו.

 

ה-Z10 ביחד עם המכשיר הבא של בלקברי, ה-Q10 ה-Z10 ביחד עם המכשיר הבא של בלקברי, ה-Q10

 

בלקברי החלה לשווק את מכשיר ה-Z10 החדש בהודו במחיר של כ-44 אלף רופי (כ-800 דולר אמריקאי), מתוך רצון לגרום לעשירי המדינה לאמץ את המכשיר החדש ולייצר באזז שיווקי. בבלקברי סומכים על כך שבהמשך יוכלו להשיק מכשיר זול יותר שירכב על גל ההצלחה של ה-Z10.

 

השווקים המתעוררים כגון אינדונזיה והודו חשובים לחברה. מכירותיה של בלקברי במדינות אלו המשיכו, זאת למרות שבשווקים האירופים והצפון-אמריקאיים הם לא הצליחו להתרומם ואף ירדו בכ-47% בממוצע, כך מדווחים בסוכנות בלומברג.

 

הסיבה העיקרית לפופולאריות של מכשירי בלקברי באסיה ביחס למוצריה של אפל למשל, נעוצה בשירות ההודעות שלה ובכך שמכשיריה נמכרים במחירים נמוכים מאלו של מתחרותיה. השוק הדרום-אסייתי מייצג כ-20% מסך מכירותיה של החברה באסיה כולה, כךלפי נתוני חברת המחקר IDC. 

 

למרות שהמתחרות העיקריות של בלקברי כגון ZTE וחואווי משווקות סמארטפונים בשווקים אלו, השקת ה-Z10 בהודו בסוף פברואר זכתה להצלחה רבה עד כדי כך שמלאי המכשירים המיועדים לתת היבשת אזל תוך כיומיים, במקום חמישה ימים כמו שציפו.

 

מניותיה של בלקברי ירדו באחוז בסגירת המסחר בניו יורק ביום שישי ונסחרו ב-13.22 דולר למניה. מנייתה של בלקברי עלתה ב-11 אחוז בסך הכל מתחילת השנה, כך לפי נתוני בלומרג.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x