$
אינטרנט

פייסבוק ממציאה מחדש את הפיד שלכם

הרשת החברתית חשפה עיצוב חדש לאחד הכלים החשובים ביותר בה, אשר מתבסס על תצוגת תמונות מוגדלת, הדגשת אירועים וחלוקת הפיד לתחומי עניין. בנוסף, הוא יכלול אפשרות להמלצה נוחה יותר על תכנים ושולבו בו אלמנטים מממשק הטיימליין של החברה

עומר כביר 20:3007.03.13

שחר של פיד חדש: פייסבוק חשפה הערב (ה') עיצוב חדש וקיצוני לניוזפיד שלה. במרכזו: הבלטת התכנים השונים שמשותפים, אפשרות לבחור בין סוגי פידים שונים וממשק משתמש אחיד במראה ובהתנהגות במחשבים אישיים ובאפליקציות מובייל.

את האירוע פתח מארק צוקרברג, מנכ"ל החברה. הוא עלה לבמה והסביר כי הפיד - תצוגת התכנים הראשית של פייסבוק - היא אחד הכלים החשובים והמרכזיים ברשת החברתית.

 

"כיוון שהניוזפיד תומך בסוגי תוכן רחבים כל כך, ככל שאנו משתפים יותר מידע כך התוכן שלו משתנה. בהתחלה הוא היה בעיקר טקסט, אבל כיום הוא בעיקר סביב תוכן ויזואלי", הסביר.

 

מארק צוקרברג, באירוע חשיפת הפיד החדש מארק צוקרברג, באירוע חשיפת הפיד החדש

 

"הפיד צריך להיות ויזואלי ועשיר, ולהציג את מה שמתרחש סביב המשתמש ביותר מסתם טקסט. הסיפורים שאנחנו מספרים, כשאנו מתקשרים בתמונה לעומת טקסט, הם שונים לחלוטין ואנו צריכים להיות מסוגלים לספר את שניהם", אמר.

 

צוקרברג ציין שלאורך השנים השתנה אופי התכנים שמשותפים בפיד: מטקסט בלבד לתמונות ותכנים ויזואלים רבים, שמהווים כיום 50% מהתכנים שמשותפים, ומתכנים של חברים לתכנים ששליש מהם מגיע מעמודים שונים. “העיצוב צריך להתאים את עצמו לפנים המשתנות שלו, ועל זה אנחנו רוצים לדבר", הוסיף.

 

שלושה עמודי תווך חדשים

 

לעיצוב החדש יש שלושה אלמנטים מרכזיים. הראשון: סיפורים עשירים יותר. "כיום, הניופיד מחזיק בפחות מ-40% מהנדל"ן של המסך", הסבירה ג'ולי זו, מעצבת בכירה בפייסבוק. "כשחשבנו איך אפשר לעשות אותו ליותר טוב, הגענו לסיפורים: איך לאפשר לאנשים לחלוק בצורה טובה יותר את מה שהם עושים".

 

בעיצוב החדש, זוכות התמונות למיקום מרכזי וגדול יותר, “כדי לאפשר למשתמש לחוות מה החברים שלו עושים. אנחנו גם עשינו מתיחת פנים לאלבום התמונות, כך שאם חברה שלי נסעה לסין אני יכולה לראות את כל הסיפור של הטיול שלה".

 

הפיד החדש של פייסבוק הפיד החדש של פייסבוק

 

משתמשים שאינם חברים מוצגים עם אלמנטים מעמודי הטיימליין האישיים: תמונת רקע גדולה, תמונות של חברים, פרטים אישיים ועוד.גם למקומות יש מיקום מרכזי: אם חבר ביצע צ'ק-אין, תוצג מפה של המקום עם אפשרות לחקור לעומק ולקבל עוד מידע עליו.

 

תכנים, ובפרט תמונות, מאפליקציות צד ג' כמו פינטרסט, יזכו גם הם למיקום מרכזי וגדול יותר, כדי להעביר לפייסבוק בצורה טובה יותר את חוויית השימוש בהן. אם חבר משתף וידאו אפשר לצפות בו בחלון גדול בתוך הפיד, לראות אילו חברים שיתפו אותו ומה הם כתבו עליו.

 

ניווט קל יותר בין עמודים, תצוגת תמונות מוגדלת. הפיד החדש ניווט קל יותר בין עמודים, תצוגת תמונות מוגדלת. הפיד החדש

 

לכל משתמש יוצגו גם תכנים מותאמים אישית: למשל, אירועים צפויים על סמך מה החברים עושים ומה שהמשתמש עשה בעבר. אם מישהו משתף הרבה תכנים על אדם או נושא מסוים, למשל טיילור סוויפט, יוצגו לו מאמרים על אותם אנשים ונושאים - גם אם אלו לא שותפו על ידי חבריו.

 

“התוצאה היא ניוזפיד עשיר ופשוט יותר משראה מה החברים משתפים ומה קורה בנושאים שמעניינים אותך", סיכמה זו.

 

להגיע לכל עמוד בפייסבוק - מכל עמוד

 

את האלמנט השני, אפשרות לבחור בין פידים שונים, הציג עובד החברה כריס סטרוהר. “בשנה האחרונה דיברנו עם אנשים שמשתשמים בפיד כדי לתקשר עם חברים", אמר. "שמענו שהם רוצים יותר שליטה על הסיפורים שהם רואים בעמוד הבית".

 

"כיום ניתן לראות מה חברים משתפים, מעלים ומקשרים. אבל לפעמים אני רוצה לראות את כל התמונות שהחברים שלי העלו, כל האירועים שהם הולכים אליהם או כל השירים שהם שומעים".

 

בעיצוב החדש, ניתן לבחור בין סוגי פידים שונים, ביניהם ניתן לעובר באמצעות סרגל המופיע בצד ימין למעלה בדפדפן המחשב, או נגלל מלמעלה באפליקציות מובייל.

 

לדברי פייסבוק, אחד הפידים המבוקשים ביותר היה כזה שמציג את כל הפוסטים שכתבו חברים. פיד זה מאפשר לראות את כל הפוסטים הללו בסדר כרונולוגי.

 

פיד דומה מציג פוסטים של עמודים. “התוכן מסודר כרונולוגית, ומבטיח ליוצרי העמודים שהמעריצים שלהם יראו כל פוסט שהם עושים", אמר סטרוהר. בכך מטפלת פייסבוק בתלונה מצד רבים ממפעילי העמודים המסחריים, שמחו על קושי לחשוף את הפוסטים שלהם בפני משתמשים שעוקבים אחריהם ללא תשלום ניכר בעבור פוסטים ממומנים.

 

פיד התמונות, למשל, מראה את כל התמונות שהחברים והעמודים שהמשתמש עוקב אחריהם מעלים. “אפשר לראות את העולם סביבך כפי שהחברים שלך רואים וחווים אותו בעבר", הוסיף סטרוהר.

 

פיד נוסף מאפשר לראות את כל הפעולות שביצעו החברים - לייק, תגובה, שיתוף ועוד - וכן יהיו גם פידים למוסיקה ולמשחקים בפייסבוק. רשימת הפידים תסודר לפי התכיפות שהמשתמש בודק אותם ובראשה יוצגו לו הפידים הרלוונטיים ביותר.

 

פנים זהות לפייסבוק, בכל מכשיר שתבחרו 

 

האלמנט השלישי בממשק החדש הינו אחדות בין כל הממשקים בפלטפורמות השונות. “עשינו מאמץ לדחוף את התוכן לחזית, וביצענו את זה בזכות ביסוס העיצוב על הממשק של אפליקציות המובייל שלנו", אמר עובד פייסבוק כריס קוק. “הממשקים במחשב ובמובייל זהים כעת - החל מעיצוב פוסטים ופונטים ועד הניווט".

 

"בין השאר, ניתן להגיע מכל עמוד בפייסבוק לכל עמוד אחד בפייסבוק בלי לעבור דרך מסך הבית. העיצוב מותאם גם לגודל המסך והדפדפן, והוא יודע מטפל באלמנטים שאין להם מקום על המסך, כמו טור הצ'ט, על ידי הצגתם בתיבה קטנה בתחתיתו".

  

עיצוב אחיד בפלטפורמות שונות עיצוב אחיד בפלטפורמות שונות

 

העיצוב החדש יפרס בצורה הדרגתית. בגרסת הרשת למחשבים אישיים תחל הפריסה בצורה מוגבלת כבר היום, כאשר מי שמעוניין להתנסות בו יכול להצטרף לרשימת המתנה באמצעות גלישה ללינק זה. אפליקציות המובייל צפויות לזכות לעדכון בשבועות הקרובים.

 

נכון לשעת כתיבת הידיעה, טרם נשמעו תלונות ניכרות מצד משתמשים. אלו, אפשר לשער, יגיעו בוודאי בשעות ובימים הקרובים תחת הדפוס הקבוע שמלווה כל שינוי עיצוב משמעותי בפייסבוק: התבכיינות, איומים לעזוב, אי-עזיבה משמעותית, ורגיעה עד השינוי העיצובי הבא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x