שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

האיחוד האירופי קנס את מיקרוסופט ב-731 מיליון דולר

לפי רגולטורים באיחוד, ענקית התוכנה לא איפשרה לכ-15 מיליון משתמשי ווינדוס 7 לבחור דפדפן למערכת ההפעלה שלהם ואילצה אותם לבחור באקספלורר. בכך, הפרה הסדר מ-2009 שהיה לה עם האיחוד בנושא הגבלים עסקיים

עומר כביר 15:0306.03.13

האיחוד האירופי החליט היום (ד') לקנוס את מיקרוסופט ב-561 מיליון יורו (731 מיליון דולר), אחרי שקבע שענקית התוכנה הפרה הסדר טיעון במסגרתו התחייבה לאפשר לתושבי היבשת לבחור באיזה דפדפן הם רוצים להשתמש במערכת ההפעלה ווינדוס.

לפי ההחלטה, בין מאי 2011 ליולי 2012, מיקרוסופט לא נתנה לתושבי האיחוד האירופי שהתקינו את ווינדוס 7 אפשרות לבחור את הדפדפן בו ירצו להשתמש. בכך הפרה החברה הסכם טיעון מ-2009, שנמצא בתוקף עד 2014. ההסכם בין מיקרוסופט ונציבות האיחוד הושג לאחר חקירה בת עשור בחשד להפרת חוקי ההגבלים ההעסקיים מצד החברה האמריקאית.

 

דפדפן המריבה, האקספלורר של מיקרוסופט דפדפן המריבה, האקספלורר של מיקרוסופט צילום: מסך: www.microsoft.com

 

החברה לא עמדה בהתחייבותה

 

בסך הכול, מעריכים באיחוד, נפגעו ממהלך זה 15 מיליון משתמשים שלא זכו לבחור את הדפדפן המועדף עליהם.

 

“ב-2009 סגרנו את החקירה נגד מיקרוסופט בחשד לניצול עמדת כוח בגין קשירת אינטרנט אקספלורר לווינדוס, בעקבות קבלת ההתחייבות שהציעה החברה", אמר סגן נשיא הנציבות למדיניות תחרותית, חואקין אלמונייה, בהודעה לעיתונות. “החלטות שכאלו דורשות ציות מוחלט. כישלון לציית מהווה הפרה רצינית וצריך להיענש בהתאם".

 

הקנס שנגזר על מיקרוסופט נכבד, אך לא צפוי להשפיע משמעותית על החברה: הוא שווה ערך רק לאחוז מכלל הכנסותיה ב-2012. בסך הכול, לאורך השנים, קנס האיחוד האירופי את מיקרוסופט בסכום כולל של 2.24 מיליארד יורו (כ-2.9 מיליארד דולר).

 

מיקרוסופט לא הגיבה בנושא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x