שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

אקזיט נוסף: די.בי. מושן נמכרת לאולסקריפט תמורת 235 מיליון דולר

די.בי. מושן, שהוקמה ב-96' כחטיבה בנס טכנולוגיות, פיתחה מערכת לשיתוף מידע רפואי. אולסקריפטס נסחרת בארה"ב לפי 2.15 מיליארד דולר ובשלושת החודשים האחרונים עלתה ב-30%

גולן חזני 07:5305.03.13
אקזיט ישראלי נוסף מצטרף לשורת האקזיטים בתחום ההיטק לאחרונה. ל"כלכליסט" נודע כי חברת די.בי. מושן נמכרת לחברת אולסקריפט הלת'קאר סולושנס תמורת 235 מיליון דולר.
אולסקריפטס היא המפיצה העיקרית של מוצריה של די.בי. מושן וחתומה על הסכם שיתוף פעולה עמה. העיסקה מתבצעת אחרי חודשים ארוכים של מגעים עם הפסקות באמצע. אולסקריפטס נסחרת בבורסה בארה"ב לפי שווי של 2.15 מיליארד דולר ובשלושה החודשים האחרונים עלתה ב-30%.

 


 

 

 

 

יובל אופק, מנכ"ל די.בי. מושן יובל אופק, מנכ"ל די.בי. מושן צילום: עמית שעל

 

די.בי. מושן פיתחה מערכת לשיתוף מידע רפואי, המאפשרת לצוות הרפואי גישה מאובטחת למידע מקיף על המטופלים בכל אחד מהאתרים המחוברים לרשת. כך, רופא שמקבל חולה בחדר המיון, יכול לקבל דרך המחשב את כל המידע הרלבנטי על ההיסטוריה הרפואית שלו מקופות החולים ורופאים אחרים שעל ידיהם טופל. החברה היא היחידה בעולם שמאפשרת תיאום בין מערכות באותו בית החולים, כמו גם בינן לבין מערכות שונות במוסדות אחרים.

 

החברה הוקמה ב־1996 כחטיבה בחברת נס טכנולוגיות, שבעצמה עומדת לפני מכירה. מייסדי החברה הם זיו אופק, אסף הלוי ובוריס גיטרמן, וכיום היא מעסיקה כ־130 עובדים, 100 מהם בהוד השרון. מנכ"ל החברה הוא יובל אופק והיו"ר הוא מייסד נייס בני לוין. די.בי. מושן גייסה עד כה 50 מיליון דולר מהקרנות פיטנגו, ג'מיני וורטקס, ומהמרכז הרפואי של אוניברסיטת פיטסבורג שיחד עם חברת אולסקריפטס חתומים על הסכם שיתוף פעולה עמה.

 

במאי 2011 נחשף ב"כלכליסט" כי די.בי. מושן מנהלת מגעים למכירה לספקית המידע וחברת ההוצאה לאור מהגדולות בעולם, ריד אלסבייר (Reed Elsevier) הבריטית־הולנדית, אולם המגעים הופסקו ולא בשלו לעיסקה.

 

אולסקריפטס יוצגה בישראל על ידי עורכי הדין ברי לבנפלד, בן סנדלר ואביגיל פריש ממשרד עורכי הדין יגאל ארנון ושות'. דיבי מושן יוצגה על ידי עורכי הדין שרון אמיר, נוגה ספירה וענת איגנר ממשרד נשיץ ברנדס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x