• תפריט
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

אפל ישראל בוחנת פתיחת משרדים במגדלי עזריאלי

לאחר שפתחה משרדים בחיפה בשנה שעברה, אפל שוקלת להקים משרדים נוספים בתל אביב שאמורים לסייע לה להשיג מהנדסים שאינם ששים לעבוד בצפון. ייתכן כי מדובר בחלופה למשרדים שאפל מתכננת להקים ברעננה

מאיר אורבך 07:0405.03.13

חברת אפל הביעה עניין בשכירת משרדים באחד ממגדלי עזריאלי בתל אביב - כך נודע ל"כלכליסט". זאת לאחר שב־2012 פתחה החברה בחיפה את המשרדים הראשונים שלה בישראל, בסמוך למרכזי פיתוח של חברות בינלאומיות רבות ובהן אינטל וקוואלקום.

 

גורמים בענף מעריכים כי המשרדים בתל אביב אמורים לסייע לאפל להשיג מהנדסים מאזור המרכז שאינם ששים לעבוד בחיפה.

 

אפל (ארכיון) אפל (ארכיון) צילום: בלומברג

 

לאחרונה קלטה אפל כ־100 מהנדסים של חברת טקסס אינסטרומנטס, שפעלה ברעננה, והבטיחה לאתר עבורם משרדים באזורם. בינתיים העובדים מועסקים באופן זמני במשרדי אפל בחיפה. כאשר יושלם המעבר צפויה אפל להקים את משרדיה בבניין של טקסס אינסטרומנטס בפארק המסחר והתעשייה שבצפון העיר. עם זאת, ייתכן כי המשרדים הנבחנים בעזריאלי אמורים להוות חלופה לכך.

 

לאחר השלמת הגיוס תעסיק אפל כ־300 מהנדסים, ותהפוך לאחת החברות הגדולות בישראל המעסיקות מהנדסים בכלל ומהנדסי חומרה בפרט. נוסף על המשרדים בחיפה, לאפל יש מרכז פיתוח ברעננה. אפל רכשה בישראל בסוף 2011 את חברת אנוביט בכ־390 מיליון דולר, ועל בסיס רכישה זו היא הקימה את מרכז הפיתוח, המתמקד בפיתוח רכיבי אלחוט לדור הבא של מכשירי אייפון ואייפד, במיוחד בתחום ה־WiFi והבלוטות'. כיום רוכשת אפל את שבבי
תקשורת ה־WiFi מברודקום, ולפי הערכות בענף היא מעוניינת לפתח רכיב זה בעצמה. בעבר אפל בחנה גם הקמת מפעל ייצור בישראל, בדומה למפעל של אינטל, אבל המגעים לתחילת הקמתו לא הבשילו.

 

כיום יש בתל אביב מרכזי פיתוח גדולים לגוגל, צ'ק פוינט, וויקס, eBay, יבמ ואחרות. בעבר העדיפו חברות ההייטק את רעננה והרצליה, אבל לאחרונה עלה מספר החברות שפותחות משרדים באזור רוטשילד, נמל תל אביב ועוד. מגדלי עזריאלי כוללים שלושה מגדלים הכוללים כ־4,500 מ"ר של משרדים. השוכרות הגדולות במגדלים הן בזק, קראון פלאזה, ברייטמן, דלויט ואי.די.בי.

 

מעזריאלי נמסר כי איננו נוהגים למסור מידע בנושאים מסחריים. לא התקבלה תגובת אפל לידיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x