$
חדשות טכנולוגיה

יאהו ממשיכה לקצץ: סוגרת שבעה מוצרים נוספים

בין המוצרים והשירותים שנסגרו - אפליקציית בלקברי הרשמית ומערכת הפורומים. מניית החברה ממשיכה לעלות בעקבות הרה-ארגון ורושמת שיאים, בזמן שהחברה מנסה להמציא את עצמה מחדש, שוב, הפעם כ"חברת טכנולוגיה"

הראל עילם 11:4202.03.13
יאהו עומדת לסגור עוד שורה של מוצרים, שירותים ואפליקציות כחלק מתהליך הרה-ארגון המסיבי - והכמעט תמידי - שלה. כך הודיע במהלך סוף השבוע ג'יי רויסטר, ראש פיתוח המוצרים בחברה. בין המוצרים ניתן למצוא את אפליקציית בלקברי הרשמית, מערכת הפורומים, אינדקס האפליקציות App Search ועוד.

 

מוצרים אחרים כוללים את Sports IQ, כלי האנליטיקס יאהו Clues שהיה במצב בטא, כלי הפיתוח של יאהו Updates וכן מערכת יאהו Avatars, בה משתמשים יכלו לעצב לעצמם אווטר המייצג אותם בכל התקשורת בתוך שירותי יאהו. כל המוצרים יסגרו במהלך אפריל הקרוב. רויסטר אמר כי השינויים נועדו לאפשר לחברה "לשפר את הפוקוס שלה", והוסיף: "על ידי כך שנתמקד במוצרים המרכזיים שלנו, אנחנו נוכל לעשות אותם הכי טובים אפשר".

 

 

מאריסה מאייר, מנכ"לית יאהו מאריסה מאייר, מנכ"לית יאהו צילום: עמית שעל

 

כל המוצרים האלו - מלבד אולי מערכת הפורומים - נחשבים לזניחים יחסית, אבל המהלך משקף את האסטרטגיה תחת המנכ"לית החדשה, מאריסה מאייר. בדו"ח ה-K-10 השנתי, שגם הוגש בסוף שבוע זה, יאהו מתארת את עצמה כ"חברת טכנולוגיה", ולא "חברת מדיה דיגיטלית" כפי שעשתה בשנתיים האחרונות תחת ההנהגה של קרול בארץ וסקוט תומפסון.

 

בית הקברות של מוצרי יאהו

 

בשנתיים האחרונות, יאהו סגרה עשרות שירותים ומוצרים, ביניהם יאהו באזז, יאהו Meme, יאהו Widgets ועוד. לפני מספר חודשים, תחת מאייר, היא הפסיקה את הפיתוח של רוב התכונות והשירותים המשולבים בתוך תוכנת העברת המסרים המיידים יאהו מסנג'ר.

 

סגירת מוצרים היא מהלך די שגרתי עבור יאהו, חברה המתוארת לעיתים קרובות כ"אוסף של פרויקטים עצמיים" מאשר חברה מסודרת אחת. עם זאת, נראה כי מאייר מנסה לשנות את התפיסה הזו, הן בעיני המשקיעים והן בעיני העובדים - בין השאר, על ידי הצבת מדיניות חדשה המחייבת את כל העובדים לעבוד מהמשרד ולא מהבית, פיטורים מסיביים של 2,400 עובדים - במיוחד בהנהגה הבינונית הכושלת - אך גם חלוקת הטבות כגון טלפונים חכמים וארוחות בחינם.

 

כתוצאה מכך, מניית יאהו נמצאת בנקודת השיא הגבוהה ביותר שלה מאז 2008, ומוערכת ב-26 מיליארד דולר. מאז תחילת השנה המניה טיפסה ב-10%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x