$
הייטק והון סיכון

ברצלונה בידינו: החברות הישראליות כבשו את תערוכת המובייל

הביתן של מכון היצוא הישראלי, שנחנך במעמד שר התמ"ת שלום שמחון, הפך למוקד עלייה לרגל בתערוכת הסלולר. התארחו בו נציגי מפעילות הסלולר מהגדולות בעולם

כלכליסט 17:3227.02.13
"ישראל הצליחה להציג בעוצמה רבה ואפקטיבית את היתרונות התחרותיים של חברות התקשורת הישראליות בפני כל השחקנים בשרשרת הערך הסלולרי" כך מסכם היום ליאור קוניצקי, המשנה למנכ"ל מכון הייצוא, את ההשתתפות הישראלית בתערוכת המובייל העולמית בברצלונה שצפויה להיסגר מחר.

110 חברות ישראליות מציגות בתערוכת המובייל הגדולה בברצלונה שהחלה ביום שני. מדובר ב שיעור מרשים של 7% מכלל החברות המציגות בתערוכה אשר אינו רומז דבר וחצי דבר על השטח הגיאוגרפי הצנוע עליו מדינת ישראל מתפרסת. הנוכחות הישראלית קודמת לזו של מעצמות כמו סין, הודו, ברזיל ויפן.

 

ביתן מכון היצוא בתערוכה ביתן מכון היצוא בתערוכה צילום: אסף שילה- ישראל סאן

 

הביתן הישראלי של מכון הייצוא משמש כמוקד עלייה לרגל והספיק לארח ביומיים האחרונים מפעילים סלולריים גדולים כמו טלפוניקה, דויטשה טלקום, טלקום איטליה, בריטיש טלקום ופראנס טלקום. ההישג המרשים ביותר שלו כבר הוכרז אתמול בטקס ההשקה של הביתן במעמד שר התמ"ת שלום שמחון אשר נפגש שעות קודם לכן עם נציגי ענקית התקשורת ההודית בהרטי וקיבל הבטחה כי החברה מתכוונת להכפיל את רכישותיה בישראל בשנים הבאות. בהרטי רכשה ב-2012 ציוד תקשורת ישראלי ביותר מ-100 מיליון דולר.

 

פגישה מעניינת נוספת התקיימה עם בכירי חברה הודית אשר בוחנים הקמה של בנק וירטואלי בעזרתן של חברות טכנולוגיה ישראליות. בכירים מדיגיטל צ'יינה, אחד מהאינטגרטורים הגדולים בסין בתחומי טכנולוגיות המידע (ICT) נפגשו עם ארבע חברות אפליקציה ישראליות.

 

טקס פתיחת הביתן של מכון היצוא במעמד שר התמ"ת טקס פתיחת הביתן של מכון היצוא במעמד שר התמ"ת צילום: רותי לוי, ברצלונה

 

חברת OriginGps אשר הציגה בביתן של המכון דיווחה כי חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם חברת Ficosa הספרדית לפיתוח מערכת טלמטיקס המשלבת את הטכנולוגיה של החברה. עסקה המוערכת ביותר מחמישה מיליון דולר.

 

פול בלום, מנהל מחקר טלקום של IBM ציין באירוע מיוחד שערכה IBM לחברות הישראליות בביתן: "האות הראשונה בשם החברה (I) מייצגת אמנם חדשנות (innovation) אולם היא יכולה לייצג באותה מידה את ישראל". עוד ציין כי הוא לא מכיר בשום מקום בעולם היקף חדשנות כמו בישראל. לדבריו IBM מעוניינת שעל התשתיות שלה ישולבו פתרונות של חברות ישראליות והיא רואה בכך פוטנציאל עסקי רב".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x