$
אפליקציות

פרסום ראשון

בעקבות הביקורת: טלמפ תשיק גרסה משופרת של M8, המתחרה לווייז

אפליקציית הניווט של החברה זכתה לביקורות צוננות בשל הממשק המיושן, ההרשאות הרבות שדורשת גרסת האנדרואיד שלה והיעדר מפות וקטוריות. גורם בחברה מסר ל"כלכליסט" כי האפליקציה תעבור מתיחת פנים ותיקונים

עומר כביר 13:2425.02.13
בחזרה ללוח השרטוט: בעקבות הביקורות השליליות על אפליקציית הניווט החדשה של טלמפ, M8, החליטה החברה להכניס את האפליקציה להליך של חשיבה מחדש - ובתוך שבועיים תשיק לה גרסה משופרת.
אפליקציית M8 הושקה בשבוע שעבר ומוצבה מן הרגע הראשון כחלופה לווייז, אפליקציית הניווט שמתפקדת כמונופול דה-פקטו בשוק אפליקציות הניווט החינמיות בישראל. מאחורי האפליקציה עומדת טלמפ, מהשחקניות הוותיקות והמוערכות בשוק תוכנות הניווט העולמי. החברה, שנוסדה בישראל, נרכשה לפני קרוב לשנה וחצי על ידי אינטל, תמורת סכום שמוערך בכ-200 מיליון עד 300 מיליון דולר.

 

עיצוב מיושן ולא נוח. M8 עיצוב מיושן ולא נוח. M8

 

בהתאם, היו הציפיות מהאפליקציה החדשה גבוהות ביותר. ואולם, במבחן המציאות זכתה האפליקציה לסקירות ביקורתיות במיוחד. כך, למשל, ציינתי ב"כלכליסט" לרעה את העיצוב המיושן והמסורבל של הממשק, את העובדה שהאפליקציה לא מתבססת על מפות וקטוריות, ואת היעדרן של תכונות בולטות דיין על מנת למשוך את המשתמשים מווייז.

 

בנוסף, נמתחה גם ביקורת רבה על ההרשאות הבאות שנדרשות לפעולת האפליקציה על גבי מכשירי אנדרואיד ומאפשרות לה לחייג למספרי טלפון ולשלוח הודעות SMS.

 

טלמפ מחשבת מסלול מחדש

 

המקלחת הצוננת שלה זכתה האפליקציה לא חמקה מעיניהם של בכירי טלמפ, שהחליטו לבצע בה מקצה שיפורים מקיף. “החברה עושה חשיבה מחדש לשיפור האפליקציה לאור הביקורות על הממשק ובעיות הפרטיות", נמסר מהחברה ל"כלכליסט"."בעוד שבועיים יופץ עדכון לאפליקציה, בתקווה שחבלי הלידה יטופלו. נעשית חשיבה רצינית והמטרה היא לשפר".

 

אפשר לקוות שהעדכון המדובר אכן יהפוך את האפליקציה למתחרה ראויה לווייז, ולו בגין העובדה שהדבר יביא לניעור השוק ולהאצת קצב החידושים בו. אבל לצורך כך אין די רק בעדכוני ממשק קלים, ועל M8 להציג ולהבליט יכולות ייחודיות משמעותיות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x