אינטרנט

האקר פרץ ל-Zendesk; סכנה למשתמשי טוויטר, פינטרסט וטאמבלר

האקר פרץ לחברת תמיכה שמספקת שירותים לרשתות החברתיות הפופולריות, מה שמעמיד בסכנה חשבונות מייל שמקושרים לפרופילים ובלוגים שבהן. המידע עשוי לחשוף את זהות המשתמשים

ניצן סדן 14:3722.02.13
האקרים פרצו לשרתי חברת Zendesk, אשר מספקת שירותי תמיכה עבור טוויטר, טאמבלר ופינטרסט. דרכה, קיבלו גישה למידע שמאפשר לקשר חשבונות מייל לפרופילים ובלוגים. כך דיווח אמש AllThingsD.
זנדסק דיווחה על הפריצה עוד ביום ד', אולם לא פרטה אילו מלקוחותיה נמצאים בסכנה. רק עתה נודע כי מדובר ברשתות החברתיות הפופולריות. זנדסק היא חברת תמיכה גדולה, שעל לקוחותיה נמנות ענקיות כסוני מיוזיק ודיסני, לצד אתרים כגרופון וקיקסטארטר.

 

לא ידוע באיזו שיטה השתמש הפורץ כדי להגיע לשרתי זנדסק. דובר מטעם החברה אמר שהנושא נמצא בחקירה. ככל הנראה שההאקר לא הצליח לקבל גישה לסיסמאות מייל, אולם המידע שנחשף יאפשר לו לקשר בין מיילים ובין פרופילים ובלוגים – מידע בעל ערך רב עבור משטרים שמנסים לצוד את מתנגדיהם ברשת.

 

בחודש האחרון נפרצו חברות טכנולוגיה ואינטרנט רבות, ביניהן פייסבוק, אפל, טוויטר ואחרות. לפי מספר הערכות, מקור ההתקפות, שבוצעו באופן ממוקד (אתר מזויף שדרכו הוחדרה תוכנת ריגול), הוא בסין - אשר מכחישה בתוקף את ההאשמות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x