$
הייטק והון סיכון

באטרי גייסה קרן חדשה בהיקף של 900 מיליון דולר

הקרן תשקיע בסטארט-אפים בתחומי תוכנה כשירות, ביג דאטה, תשתיות IT למיניהן, מסחר אלקטרוני ועוד. בנוסף, תבצע הקרן השקעות פרייבט אקוויטי בחברות טכנולוגיה שונות

אסף גלעד 17:2221.02.13
קרן ההון סיכון האמריקאית באטרי, שפעילה גם בישראל גייסה היום (ה') קרן חדשה בהיקף כולל של 900 מיליון דולר. זוהי הקרן העשירית של החברה, שלוש שנים בלבד לאחר שגייסה קרן תשיעית בהיקף של 750 מיליון דולר. הקרן תשקיע בחברות סטארט-אפ בתחום ההייטק וכן השקעות פרייבט אקוויטי בחברות ממגוון תחומים עם נטייה לאימוץ טכנולוגיות חדשנית.
עיקר ההשקעות של הקרן החדשה יתמקדו בחברות ישראליות, אמריקאיות ואירופיות בתחומי תוכנות ושירותי תוכנה (SaaS) למשתמשים ארגוניים הממוקדים במערכות אנליטיות מורכבות וביג דאטה, תשתיות IT בדגש על טכנולוגית ענן וטכנולוגיות אחסון מידע חדשניות המבוססות על זכרון פלאש, מודלים עסקיים חדשניים של מסחר אלקטרוני וקמעונאות ושירותים עסקיים חדשניים מבוססי טכנולוגיה.

 

סקוט טובין (משמאל) ואיציק פרנפס, שותפים בקרן באטרי סקוט טובין (משמאל) ואיציק פרנפס, שותפים בקרן באטרי צילום: עמית שעל

 

באטרי נחשבת לאחת מקרנות ההון סיכון האמריקאיות הגדולות הפעילות בישראל ומחזיקה כאן את אחד השותפים הבכירים שלה, סקוט טובין, שעלה לישראל לפני כארבע שנים. טובין, יחד עם השותף הנוסף בשלוחה הישראלית, איציק פרנפס, משקיעים בסדרה של חברות סטארט-אפ בשלבים שונים, בהן Panaya, Zerto, cVidya, Delphix, Vayar Imaging, Powerinbox ו-Pursway. חבר שלישי בצוות הוא איל שנער שאמון על השקעות הפרייבט אקוויטי בקרן.

 

באטרי ביצעה השנה שלוש עסקאות משמעותיות בישראל: השקעת פרייבט אקוויטי ראשונה עם רכישת 17% ממניות חברת הביטוח איי.די.איי. ביטוח תמורת 730 מיליון שקל, מכירת אנוביט לאפל ב-390 מיליון דולר יחד עם פיטנגו ואינטל, ומכירת אקסטרים איי.או ל-EMC בכ-450 מיליון דולר, במשותף עם הקרנות גיזה, JVP ולייטספיד.

 

השנה הנפיקה באטרי ארבע חברות אמריקאיות: Bazaarvoice, ExactTarget, Guidewire ו-Splunk ובנוסף לאנוביט ואקסטרים מכרה עוד שבע חברות בהן Sent the Trend ו-Amalfi.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x