$
אינטרנט

פינטרסט השלימה סבב גיוס של 200 מיליון דולר

הגיוס בוצע לפי הערכת שווי של 2.5 מיליארד דולר - סכום אסטרונומי בהתחשב בכך שלחברה אין כל מודל עסקי ברור ולא ידוע מהם מקורות הכנסותיה. את הסבב הובילו קרן וליאנט קפיטל ומשקיעים קיימים בפינטרסט

עומר כביר 13:1721.02.13

פינטרסט (Pinterest), הרשת החברתית מבוססת התמונות, השלימה סבב גיוס של 200 מיליון דולר, לפי שווי מופרך של 2.5 מיליארד דולר - כך דיווח AllThingsD, בלוג הטכנולוגיה של הוול סטריט ג'ורנל.

דיווחים על מהלך הגיוס התפרסמו כבר בתחילת החודש וכעת טוענים מקורות שמקורבים לנושא כי גיוס הכספים הושלם. את סבב הגיוסים הובילה קרן ההון סיכון וליאנט קפיטל,  שהצטרפה למשקיעים בולטים מסבבים קודמים דוגמת אנדרסן-הורוביץ.

 

מגייסת לפי שווי אסטרונומי. מאיפה הכסף? בן סילברמן, מנכ"ל פינטרסט מגייסת לפי שווי אסטרונומי. מאיפה הכסף? בן סילברמן, מנכ"ל פינטרסט צילום: איי אף פי

 

"המטרה שלנו היא לעזור למיליוני אנשים לגלות דברים שהם אוהבים ולשאוב השראה לעשות את הדברים האלו בחייהם", אמר מנכ"ל החברה, בן סילברמן, בהודעה מטעמו. “ההשקעה נותנת לנו יותר משאבים להגשמת החזון הזה".

 

מהיכן מגיע הכסף?

 

פינטרסט היא רשת חברתית מבוססת שמאפשרת למשתמשים לשתף ולסדר תצלומים על ידי נעיצתם במעין לוח מודעות וירטואלי. 

 

במאי 2012, זמן קצר לאחר שנודע כי היא הרשת החברתית השלישית בגודלה בעולם, גייסה החברה הון לפי הערכת שווי של 1.5 מיליארד דולר. לפי הערכות, פינטרסט צפויה להשקיע את הכסף מסבב הגיוסים האחרון בפיתוח מוצרים ובהתרחבות בשוק העולמי.

 

נכון להיום יש לפינטרסט 50 מיליון משתמשים בחודש, אך שום הכנסות או מודל עסקי ברור. הדבר צריך, לכל הפחות, לעורר תמיהות לגבי השווי העצום שהוצמד לחברה. כמו שהוכיחה ההנפקה הבעייתית של פייסבוק, בלשון ההמעטה, בחודש שעבר: שווי גבוה וחסר קשר למציאות יכול לפגוע משמעותית במשקיעים בשלבים מאוחרים יותר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x