$
הייטק והון סיכון

Wix הישראלית יוצאת להנפקה בוול סטריט לפי שווי של 300 מיליון דולר

החברה, שפיתחה פלטפורמה בעזרתה יכול כל משתמש להקים לעסק שלו אתר גם ללא ידע מקדים בתכנות, צפויה לגייס 75 מיליון דולר. ההנפקה תיערך בהובלת ג'יי פי מורגן, לפי שווי מוערך של כ-300 מיליון דולר

אסף גלעד 13:0420.02.13

חברת האינטרנט הישראלית Wix, שמפתחת ומשווקת טכנולוגיות לבנייה פשוטה של אתרים, צפויה לצאת להנפקה בניו יורק, כך חשף אתר ביזנסוויק.

לפי הדיווח צפויה החברה לגייס 75 מיליון דולר בהובלת החתמים ג'יי.פי. מורגן. שוויה של החברה לא פורסם אך לפי ההערכה תעשה ההנפקה לפי שווי של כ-300 מיליון דולר. Wix לא הגיבה לפניית "כלכליסט" בעניין. עם זאת, בכירים בתעשייה מעריכים כי ההנפקה של החברה לא תתקיים בחודשים הקרובים וכי לא ידוע מתי היא תבחר להגיש תשקיף לקראת הנפקה. גם מיקום ההנפקה- בבורסת ניו יורק או בנאסד"ק - טרם נקבע.

 

גיורא קפלן ואבישי אברהמי, מייסדי וויקס גיורא קפלן ואבישי אברהמי, מייסדי וויקס צילום: אריאל בשור

 

בדרך להכפיל את ההכנסות

 

לפי IVC, גייסה Wix עד היום 58.5 מיליון דולר מקרנות ההון סיכון האמריקאיות, העיקריות שבהן הן בסמר ומנגרוב, ובשיתוף בנצ'מרק, DAG ו-Insight. לפי ההערכות בתעשייה, wix הכניסה בשנה האחרונה כ-60 מיליון דולר, הכפלה ביחס לשנה שלפניה, ושיעור הצמיחה שלה בחודשים האחרונים עשוי לגרום להכפלה נוספת בהכנסותיה גם בשנה הקרובה.

 

Wix פיתחה פלטפורמה לפיתוח אתרים המיועדת עבור עסקים קטנים ובינוניים ופופולרי במיוחד בקרב גרפיקאים ומעצבים, צלמים, מוזיקאים, מאמני כושר ושאר בעלי עסקים קטנים. הממשק שלה מאפשר לכל אחד לבנות ולעצב אתר אינטרנט איכותי משלו תוך כמה שעות, בלי להיות איש מקצוע או אפילו להבין במחשבים. קלות השימוש באתר מאפשרת לה לצבור יותר ממיליון משתמשים חדשים מדי חודש והכנסות של עשרות מיליוני דולרים.

 

באוקטובר האחרון דיווחה וויקס על 25 מיליון משתמשים, גידול מהיר ביותר ביחס ל-20 מיליון ארבעה חודשים קודם לכן. כיום משתמשים בשירותי Wix 31 מיליון משתמשים, מהם 1.5 מיליון משתמשי מובייל. החברה מעסיקה 400 איש, מהם 60 בסן פרנסיסקו, ובישראל 340 עובדים הממוקמים במטה החברה בנמל תל-אביב.

 

ידידותית למפתחים, מופצת במהירות

 

כיום ניתן להקים אתרי וויקס בשפות אנגלית, רוסית, צרפתית, ספרדית, פורטוגזית, גרמנית, פולנית, איטלקית ויפנית. השנה שילבה וויקס חנות אפליקציות פנימית המאפשרת למפתחים חיצוניים לבנות אפליקציות משלימות עבור העסקים לקוחות האתר, כמו לדוגמא תוספי פייסבוק, דרופבוקס ושופיפיי.

 

בחנות קיימות כיום 70 אפליקציות, אחת מהן היא Simple Commerce, שפיתחו שני יזמים ישראלים, שמכניסים ממנה כ-3,000 דולר בחודש מדמי מנוי. להערכת גורמים בתעשייה, יעילות ההפצה של חנות וויקס בקרב לקוחותיה היא פי 12 מהיעילות הפצת אפליקציות בדף תוצאות החיפוש של גוגל.

 

כבר כיום מאפשרת וויקס ללקוחותיה להראות נוכחות גם מחוץ למחשב האישי ומציעה את האפשרות לבנות דף פייסבוק או אפליקציית מובייל.

 

האתגר הגדול ביותר שבפניו עומדת וויקס הוא המעבר לשפת הפיתוח החדשה אותו ביצעה לאחרונה HTML 5, לאחר שתמכה כל השנים בטכנולוגיית פלאש, נזקקה וויקס ללוות את לקוחותיה הקיימים במעבר לפורמט חדש, מעבר קריטי להצלחתה וליכולתה להוכיח עד כמה היא יכולה להצליח לא רק ביצירת אתרים במחשב האישי אלא גם בסמארטפונים ובטאבלטים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x